22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Margarita Gonzalez Saravia – La Jornada Morelos

Margarita Gonzalez Saravia – La Jornada Morelos

Morelos zajmuje czwarte miejsce w krajowej produkcji roślin leczniczych

Margarita González Saravia uczestniczy w otwarciu laboratorium produktów medycyny tradycyjnej w gminie Junacatepec na zaproszenie Krajowej Federacji Przemysłu Ziołowego, Alternatywnego, Tradycyjnego i Naturalnego – sektora, który generuje 20 000 miejsc pracy w podmiocie.

Podczas swojej podróży zdał sobie sprawę, że należy ratować i promować tradycyjną medycynę jako główny przedmiot zainteresowania systemu opieki zdrowotnej. Podkreślił, że początki Morelos sięgają XVI wieku wraz ze szpitalem w Oaxtepec, pomnikiem historii i symbolem tradycyjnej medycyny.

W towarzystwie przemysłowców, biznesmenów, rolników i ekspertów w tej dziedzinie mówiła o konieczności zbierania roślin w sposób zrównoważony, aby zachować tradycyjne rośliny, ponieważ uznawana jest za jeden z czterech podmiotów dostarczających rośliny dla całego kraju.

Według danych przedstawionych przez Emmanuela Zunigę Sáncheza, prezesa Federacji Ziołowej, działalność ta generuje około 20 000 miejsc pracy wśród zbieraczy ziół, rolników, producentów, dystrybutorów i przetwórców, co oznacza, że ​​ma znaczenie gospodarcze wynoszące około 100 milionów peso rocznie.

Zuniga Sánchez wspomniał w swoim przemówieniu, że w zachodnich, wschodnich i górskich regionach Morelos istnieje ziołolecznictwo i tradycyjna medycyna, a także zbieractwo roślin, a także w gminach Axochiapan, Tepalcingo, Ayala, Cuautla, Mazatepec, Miacatlán i Xochitepec. Ponieważ jest więcej osób zajmujących się ich zbieraniem.

Zauważył, że dwa tysiące hektarów terenów wiejskich w Morelos przeznacza się na uprawę tych roślin oraz że tradycyjna medycyna uzupełniająca i ziołowa została zachowana i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Obecnie ośmiu na dziesięciu mieszkańców Morelos uczęszcza do terapeuty; Stwierdził również, że w Morelos działa 15 organizacji społecznych, które promują stosowanie roślin leczniczych.

Warto zaznaczyć, że na terenie województwa zarejestrowanych jest ponad dwa tysiące placówek, takich jak sklepy ze zdrową żywnością i zielarstwem oraz około 1500 przychodni działających w różnych gminach.