23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

La Jornada – CFE jest blisko wytwarzania 54% energii kraju

La Jornada – CFE jest blisko wytwarzania 54% energii kraju

Federalny Urząd ds. Energii został uratowany, ponieważ jego udział w wytwarzaniu energii był bliski przekroczenia 54 proc., podczas gdy na początku obecnej administracji wynosił 16 proc. – podaje rządowa spółka.

Podczas pierwszej wymiany dobrych praktyk podczas Krajowego Spotkania Inspektorów Położniczych Zastępca Dyrektora ds. Działalności Nieregulowanej José Manuel Mendoza Fuentes wyjaśnił, że na początku kadencji obecnej administracji trend udziału CFE w położnictwie będzie sięgał jedynie 16%. sto.

Powiedział jednak, że dzięki ratowaniu przedsiębiorstwa państwowego przeprowadzonemu przez prezydenta Andrésa Manuela Lópeza Obradora „spółka państwowa została uratowana i obecnie utrzymuje się tendencja wzrostowa, której celem jest osiągnięcie ponad 54-proc. udziału w Krajowym Systemie Elektrycznym (ODEN).”

Dyrektor operacyjny CFE, Carlos Andres Morales Mar, zauważył, że państwowa spółka powstała jako spółka non-profit, ponieważ jej misją społeczną jest dostarczanie energii elektrycznej wszystkim Meksykanom.

Urzędnik zwrócił uwagę, że CFE ma obecnie 99,4 proc. zasięgu dostaw energii elektrycznej i obsługuje około 48 milionów klientów na terenie całego kraju.

Podkreślił, że najlepszą praktyką w elektrowniach jest prowadzenie efektywnej konserwacji jednostek wytwórczych, aby zapobiec awariom i utrzymać efektywną pracę.

Morales Mar powiedział, że CFE pozostaje w czołówce spółek publicznych w Ameryce Łacińskiej, ponieważ priorytetowo traktuje dostawy energii elektrycznej ze względów społecznych.

Powiedział, że jest to możliwe dzięki miksowi energetycznemu, czyli różnorodności zespołu wytwórczego, którym zarządza wyspecjalizowana kadra.

Podkreślił, że pomimo negatywnego kontekstu, jaki charakteryzował reformę energetyki z 2013 r., obecna administracja wdrożyła działania mające na celu ratowanie możliwości i znaczenia spółki publicznej w sektorze wytwarzania energii elektrycznej. Stwierdził, że w ramach strategicznych działań obecnej administracji powstają obecnie elektrownie, które zwiększą moc CFE.

Państwowa spółka podkreśliła, że ​​160 elektrowni CFE ma moc wytwórczą około 44 tys. MW i dzieli się na 60 elektrowni wodnych, 41 i Urbogas, 20 elektrowni parowo-gazowych, 19 parowych, 7 spalinowych, 4 geotermalnych, 3 węglowych, 3 fotowoltaiczną, dwie elektrownie wiatrowe i elektrownię jądrową.

READ  „Jest mniejsza zmienność” – El Financiero