3 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kubańscy lekarze dystrybuowani w 12 stanach; Nayarit, z większą liczbą specjalistów

the 608 kubańskich lekarzy zakontraktowanych przez rząd meksykański za pośrednictwem Comercializadora de Servicios Médicos Cubanos, dystrybuowanych do 12 podmiotów w kraju, Z Nayarit jako stanem, w którym uczestniczy większość kubańskich profesjonalistów Szpitale IMSS-Wellnessz 93 osobami.

Idą za nim Colima I Tlaxcala Z 88 lekarzami każdy, natomiast na trzecim miejscu jest Oaxaca z 72, a następnie Sonora z 58 i Campeche z 57.

Spośród 608 lekarzy 266 było kobietami, a 342 mężczyznami, ze średnią wieku 41 lat. Gdzie najmłodszy lekarz ma 27 lat, a najstarszy 68 lat.

Około 121 lekarzy ezoteryczny79 Pediatrzy68 chirurgów ogólnych48 Lekarze rodzinni30 Okuliści.

Specjalizacje z mniejszą liczbą Kubańczyków to intensywna pediatria z 2, neonatolodzy z 3, lekarze ratunkowi z 3, hematolodzy z 3 i radiolodzy z 4.

W Łącznie w naszym kraju pracują kubańscy specjaliści z 32 dziedzin medycyny.

Dane uzyskano za pośrednictwem portalu przejrzystości Inai, Jeśli chodzi o płace, IMSS odpowiedział, że „zgodnie z Normami SO/007/2017 wydanymi na sesji plenarnej Inai ustalono, że IMSS-Program Opieki Społecznej nie zatrudnia indywidualnie kubańskich lekarzy, a zatem nie zapewnia im dochodów ani świadczeń, jak pracodawca.”

Dolna Południowa Kalifornia

Zatrudnia 47 specjalistów, z których 22 to kobiety, a 25 to mężczyźni. W samej tylko medycynie wewnętrznej jest 16 lekarzy i są elementy 14 innych gałęzi medycyny, takich jak między innymi anestezjolodzy, angiolodzy, medycyna rodzinna, chirurdzy ogólni, okuliści i traumatolodzy.

Kamera

Jednostka ta obejmuje 57 kubańskich lekarzy, w tym 21 internistów i cztery inne gałęzie medycyny, takie jak traumatologia, ortopedia, pediatria, medycyna intensywna i chirurdzy ogólni. W sumie jest 24 kobiet i 33 mężczyzn.

Colima

Zatrudnia 88 specjalistów z 24 dziedzin medycyny, w tym 36 kobiet i 52 mężczyzn. Najwięcej specjalistów w tej jednostce to 15 internistów i 12 pediatrów. Są też urolodzy, reumatolodzy, psychiatrzy, nefrolodzy, neurolodzy i inni.

READ  Etyczne wyzwania dla uniknięcia dehumanizacji medycyny

wojownik

Zatrudnia 29 specjalistów, w tym 22 mężczyzn i 7 kobiet, z 11 różnych specjalności. Na przykład jest pięciu chirurgów ogólnych, czterech lekarzy naczyniowych i czterech gastroenterologów. Są też dermatolodzy, geriatrzy, alergolodzy i nie tylko.

Michoacan

Zatrudnia 14 kobiet i 13 mężczyzn, łącznie 27 specjalistów z 10 różnych dziedzin medycyny. Większość to okuliści, 8 i kardiolodzy, 5. Są też lekarze naczyniowi, nefrolodzy, onkolodzy i reumatolodzy.

Morelos

Zatrudnia 15 kubańskich specjalistów z siedmiu dziedzin medycyny. W sumie jest osiem kobiet i siedmiu mężczyzn, a specjalnością z największą liczbą pozycji jest geriatria, 4 i psychiatria. Są też traumatolodzy i specjaliści medycyny fizykalnej i rehabilitacji, a także gastroenterolodzy i dermatolodzy.

Najarit

Jest to podmiot z największą liczbą kubańskich lekarzy, 93 lekarzy, z czego 44 to kobiety, a 49 to mężczyźni. W tym stanie jest 25 pediatrów, 24 internistów i 18 chirurgów ogólnych. Wśród 15 specjalności oferowanych przez lekarzy z karaibskiej wyspy są otolaryngolodzy, onkolodzy dziecięcy, neonatolodzy, ginekolodzy i anestezjolodzy.

Oaxaca

Ma 72 kubańskich lekarzy, z których 30 to kobiety, a 42 to mężczyźni, z 11 specjalności. Najwięcej jest chorób wewnętrznych (21) i pediatrii (16). Inne specjalności to obrazowanie (8 pozycji) i okulistyka (7).

głos

Mieszka tam 58 kubańskich lekarzy, w tym 37 lekarzy i 21 mężczyzn, podzielonych na 19 specjalności. Większość to lekarze rodzinni z 17 pozycjami, a następnie pięciu nefrologów, pięciu okulistów i pięciu neurologów. Wśród innych specjalności medycznych są także otolaryngolodzy, pediatrzy i traumatolodzy.

TLAXCALA

Razem z Colimą plasuje się na drugim miejscu wśród podmiotów o największej liczbie kubańskich lekarzy, bo 88, z 21 różnych specjalności. W sumie jest 27 kobiet i 61 mężczyzn, z czego większość to lekarze rodzinni, 25, i interniści, 13. Są też lekarze intensywnej terapii, urolodzy i alergologowie.

Veracruz

Zatrudnia 19 kubańskich lekarzy, w tym 9 kobiet i 10 mężczyzn, reprezentujących 13 specjalności. Większość to interniści, 6 i gastroenterolodzy, 2. Jest lekarz innych specjalności, m.in. obrazowania, hematolog, kardiolog, specjalista naczyniowy.

READ  Koronawirus: czwarta narcystyczna rana ludzkości

Zacatecas

Ma lekarzy pięciu specjalności, łącznie 15, z czego 8 to kobiety, a 7 to mężczyźni. Ma siedmiu pediatrów, trzech ultrasonografów i trzech ginekologów, żeby podać kilka przykładów.

Sprawdź tutaj najnowsze wiadomości

* mkam