27 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Konflikt na granicy polsko-białoruskiej: UE zmierza do budowy własnego wojska na wypadek takich konfliktów

Joseph Porrell, wysoki przedstawiciel Unii Europejskiej (UE) ds. polityki zagranicznej, na zdjęciu z akt (fot.: EFE)

Unia Europejska (UE) będzie pracować nad stworzeniem europejskich jednostek wojskowych, które umożliwią szybką interwencję w europejskiej bazie 5 000 żołnierzy. W sytuacjach kryzysowych, w tym zagrożeń hybrydowych, takich jak planowana przez Białoruś presja wysiedleńcza.

Dwudziestu siedmiu ministrów obrony zaprezentowało się we wtorek Pierwsze poparcie propozycji przez Wysokiego Przedstawiciela UE ds. Polityki Zagranicznej Josepha Borela tworzy siły, które pozwalają na „szybką, zdecydowaną i zdecydowaną” reakcję. UE w sytuacji kryzysowej.

To jest o Podstawową inicjatywą nowej obrony Strategii 27 nazywa się „Strategiczny Kompas”. Ma na celu wzmocnienie zdolności wojskowych obozu w celu zwiększenia jego odporności na zagrożenia, promowania wydatków wojskowych i wzmocnienia sojuszy bezpieczeństwa ze stronami trzecimi.

Imigranci odwiedzają ośrodek recepcyjny na granicy z Polską (fot. EFE)
Imigranci odwiedzają ośrodek recepcyjny na granicy z Polską (fot. EFE)

W szczególności Porel zwraca uwagę, że w przypadku zespołów szybkiego reagowania mogą pomóc odpowiedzieć Reżim Aleksandra Łukaszenki wykorzystuje wszelkie dostępne środki przeciwko UE w atakach hybrydowych, takich jak obecna białoruska okupacja.

W obliczu nowej destabilizującej taktyki szef dyplomacji bronił Wyposaż się w więcej europejskich narzędzi wspierających wysiłki krajowe w sytuacjach takich jak granica białorusko-polska. „Teraz nie ma tych umiejętności i należy je rozwinąć, aby można je było zmobilizować w razie potrzeby. Teraz jasne jest, że nie mamy nic takiegoBorel wskazał na konferencję prasową z Brukseli po spotkaniu funkcjonariuszy bezpieczeństwa obozowego.

Jak wyjaśnił Borel, pomysł powinien być: Zasoby, które mogą zaangażować 5000 umundurowanych pracowników w sytuacjach kryzysowychChoć logika mobilizuje media zgodnie z każdą sceną. „Wtedy to po prostu do nas dotarło Moduły specjalizujące się w różnych zadaniach, Niektórych bronił, argumentując, że te same siły nie są potrzebne w sprawie wypędzenia tubylców, jak w przypadku konfrontacji między dwiema stronami. Siły ograniczone i wysoce wyspecjalizowane, W żaden sposób nie będzie rywalem dla NATO.

Polscy stróże prawa chowają się za płotem, gdy imigranci rzucają kamieniami, próbując przekroczyć białorusko-polską granicę (fot. Reuters)
Polscy stróże prawa chowają się za płotem, gdy imigranci rzucają kamieniami, próbując przekroczyć białorusko-polską granicę (fot. Reuters)

Więc o jednym? Szef europejskiej dyplomacji potwierdził, że projekt nie zaszkodzi wojsku, biorąc pod uwagę potencjalny konflikt między ugrupowaniem a wojskiem. Otwarcie stwierdził również, że „NATO nie zastąpi regionalnego bezpieczeństwa Europy”. „Nikt nie chce szukać alternatyw dla NATO, ale Jak projektuje się zdolność UE do współpracy?”, pogłębił się.

READ  Kraje takie jak Brazylia, Japonia, Singapur, Polska, Szwajcaria czy Hiszpania zaprezentują swoje strategie i plany działania w zakresie zrównoważonego rozwoju żywności na targach F4F - Expo Foodech.

Powiedział czołowy przedstawiciel Jej sekretarz generalny Jens Stoltenberg wezwał do utworzenia nowych europejskich sił szybkiej interwencji, aby uniknąć powielania działań i konfliktów z wojskiem. I za misje Sojuszu Atlantyckiego.

Borel wezwał do „wyciągnięcia wniosków z przeszłości” i „zmiany wzorca” działań UE. Aby zakwalifikować się jako międzynarodowy dostawca bezpieczeństwa, teraz należy określić wymagane siły.

Podczas spotkania, Ministrowie zatwierdzili również mandat do negocjowania porozumienia administracyjnego, które pozwoliłoby Stanom Zjednoczonym na udział w planach Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa., I byli czujni w sytuacji na pograniczu ukraińsko-rosyjskim, gdzie Moskwa skupia tysiące żołnierzy, mówi Kijów.

(z informacjami z EuropaPress i EFE)

Kontynuuj czytanie: