5 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Młody Syryjczyk, który przekroczył granicę z Białorusi, został pochowany w Polsce

Kryzys humanitarny na granicy UE

Społeczność muzułmańska opłakuje śmierć 19-letniego chłopca i obawia się, że nie był on ostatnią ofiarą kryzysu imigracyjnego.

Wideo

Społeczność muzułmańska w Bohonikach, małym miasteczku we wschodniej Polsce, pochowała młodego Syryjczyka, który zginął za granicą z Białorusi. 19-letni imigrant utonął podczas próby przedostania się na terytorium Polski.

Społeczność muzułmańska w małym miasteczku Bohoniki we wschodniej Polsce pochowała Ahmeda al-Hassana, młodego Syryjczyka, który zginął za granicą z Białorusi. 19-letni imigrant utonął w rzece kilka dni temu, gdy próbował przekroczyć granicę UE.

To także jedna z dziesięciu osób dotkniętych kryzysem migracyjnym między Białorusią a Polską i ci polscy mieszkańcy miast obawiają się, że nie będzie to ostatnia.

Wspólnota tatarska we wschodniej Polsce, ojczyzna wielu imigrantów z Bliskiego Wschodu, modli się za młodego Syryjczyka, który zginął na białoruskiej granicy.

Wspólnota tatarska we wschodniej Polsce, ojczyzna wielu imigrantów z Bliskiego Wschodu, modli się za młodego Syryjczyka, który zginął na białoruskiej granicy.

AFP

„Nasz grób jest gotowy na przyjęcie zmarłych, ale nie wiemy, ilu ich będzie. Chcemy w tym czasie kogoś pochować z godnością” – ubolewał w oświadczeniu dla AFP Maciej Szczęsnowicz, lider społeczności muzułmańskiej w Bohonikach. Spółka.

Według polskich urzędników na polskiej granicy na Białorusi z zamiarem nielegalnego wjazdu do UE utknęło około 3500 osób.

Czytaj więcej

Ładowanie następnej treści…

READ  Siatkówka | Hiszpańska klęska Europejek przeciwko Polsce