24 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kolumbia zrównała się z najlepszymi zawodnikami świata na przedolimpijskim turnieju siatkówki w Polsce.

Kolumbia zrównała się z najlepszymi zawodnikami świata na przedolimpijskim turnieju siatkówki w Polsce.

17.09.2023

Trener Narodowy Antoni Rizzola Jasne jest, że bezpośrednie zakwalifikowanie się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. jest prawie niemożliwe, ale dołączenie do 24 najlepszych drużyn na świecie ubiegających się o tę opcję to zaszczyt dla Kolumbii i nagroda za wytrwałość i zaangażowanie wykazane przez zawodników. Dziesięć lat pracy.

W Polsce Grupa Tricolor rywalizuje z USA, Niemcami, Włochami, Koreą Południową, Słowenią i Tajlandią, które walczą o dwa bezpośrednie miejsca na paryskim turnieju.

Przegrali już z potęgami USA i Niemcami odpowiednio 3:0 (25-12, 25-12, 25-13) i 3:1 (23-25, 28-26, 25-19, 25-14), ale każdy z nich punkt osiągnięty przez ekspresy do kawy będzie ziarnem nadziei, bo przed igrzyskami pozostałe pudełka określi światowy ranking.

Pomysł jest taki, aby Kolumbia awansowała w rankingach. Zajmujące obecnie 17. miejsce, szukają kolejnej szansy na wyjazd na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie.

Droga nie jest łatwa. Oprócz problemów finansowych wynikających z niskiego budżetu produkcji brazylijska trenerka Margarita Martínez musiała uporać się z kontuzjami kluczowych zawodników, takich jak Amanda Conio i Alejandra Marin, a także rezygnacją Yeisi Soto i Melissy Rangel z powodów osobistych.

„Te kobiety poświęciły wiele, aby być na lepszym poziomie, poświęciły wiele lat kolumbijskiej reprezentacji i siatkówce, ale to ludzie z innymi marzeniami, muszą pokonać inne trudności. Pozostaje więc tylko podziękować im za wszystko, co dali” – powiedziała Rizola przed igrzyskami olimpijskimi. Z pewną tęsknotą skomentował swoją nieobecność.

Ta nieobecność przyspieszyła proces odnowy i przybyli tu siatkarze o wielkiej międzynarodowej projekcji, tacy jak Sofia Kurtas i Doris Manco z Antioquii.

READ  Debiut Polski na Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej U-21 po pokonaniu Argentyny - El Sol de Leon