21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Portugalczyk Fernando Santos został zwolniony z funkcji trenera Polski

Portugalczyk Fernando Santos został zwolniony z funkcji trenera PolskiEFE
Madryt

Prawo. 18:44

CEST


Trener Portugalii W środę z reprezentacji Polski odszedł Fernando SantosKonfederacja Polska poinformowała o tym w oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie internetowej.


Chciałbym podziękować Trenerowi Santosowi za współpracę z naszą reprezentacją i życzyć mu sukcesów w kolejnych wyzwaniach sportowych.– powiedział Cezary Kulesza, prezydent Konfederacji Polskiej.

Fernando Santos objął władzę w Polsce pod koniec stycznia i niecałe osiem miesięcy temu poprowadził Portugalię do tytułu mistrza Europy w 2016 roku.

W tej chwili Santos rozegrał sześć meczów, z trzema zwycięstwami i trzema remisami, przegrywając w ostatnią niedzielę z Albanią (2:0) w meczu związanym z fazą kwalifikacyjną do Mistrzostw Europy w Niemczech.


„Mimo że nasza współpraca dobiegła końca, jestem wdzięczny, że mogłem trenować polską drużynę i składam najlepsze życzenia Polsce i jej mieszkańcom, którzy tak dobrze mnie przyjęli podczas mojego pobytu tutaj” – powiedział Fernando Santos. Relacje na stronie internetowej Federacji Polskiej.

Wybór nowego trenera jest obecnie „priorytetem” dla zarządu – powiedział szef polskiej federacji, który nie ustalił terminu powołania nowego trenera.

READ  „Humanitarna” wojna Jafaranzo na granicy polsko-białoruskiej