19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wilfredo Leon, MVP i Mistrz Polski w EuroVolley

Wilfredo Leon, MVP i Mistrz Polski w EuroVolley

Polska pokonała Włochy w finale Eurovolley, a gwiazdor Wilfredo Leone został wybrany Najcenniejszym Zawodnikiem (MVP). Dzięki temu Kubie udało się zdobyć dwóch mistrzów Europy obu płci.

Od 2019 roku głównym reprezentantem Polski jest Leon. W tym roku jego udział był fundamentalny. Bilans dwóch zwycięstw Ważne dla drużyny: Zwycięstwo w Siatkarskiej Lidze Narodów, a ostatnio w Pucharze Europy.

Po zabłyśnięciu w półfinale Wilfredo Leon po raz kolejny wziął na ramiona polską drużynę i poprowadził ją do zwycięstwa nad Włochami w trzech setach. Podobny wynik uzyskała jego rodaczka, obywatelka Turcji Melissa Vargas.

Melissa była druga pod względem zdobytych punktów (201) i miała 19 asów, co stanowi próbkę jej arsenału obrażeń. W finale dodała trzy punkty przy swoim serwisie i 38 punktów w ataku.

Przypomnijmy, że przed Eurovolleyem eurazjatycki kraj zdobył pierwszy w historii Ligi Narodów tytuł i został uhonorowany kilkoma nagrodami, w tym dla Najcenniejszego Zawodnika (MVP).

Osmany Uriarte: „Postanowiłem nie grać już w siatkówkę, ponieważ byłem bardzo rozczarowany”

Bądź na bieżąco z Telegramem i oglądaj nasze historie na YouTube

Czy zawsze chciałeś poznać najświeższe informacje związane ze sportem kubańskim? Dołącz do naszego kanału na Telegramie: Graj w kieszeni! Kliknij, aby nas śledzić: Kanał Telegram magazynu play-off.

Kubańskie historie sportowe opowiedziane z głębokim wglądem w życie osobiste bohaterów i społeczności. Aby cieszyć się naszymi ekskluzywnymi produktami, zapisz się tutaj: Prowadź kanał YouTube poza prasą.

Zdjęcie dzięki uprzejmości CEV

READ  Do Polski przyjedzie sześć hiszpańskich gepardów