29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Katastrofa ekologiczna w Polsce: w rzece pojawiło się 200 kg martwych ryb, rząd otwiera gabinet kryzysowy

Katastrofa ekologiczna w Polsce: w rzece pojawiło się 200 kg martwych ryb, rząd otwiera gabinet kryzysowy

Martwa ryba w Odrze we wsi Widuchów, 18 sierpnia 2022 r. REUTERS/Kuba Steżycki/File

The władze polskie Znaleźli martwa ryba W obecnym stanie Pozostałych sześciu pochodzi z tego Republika Che i A rozpoczęły się Gabinet Kryzysowy Aby ocenić powagę sytuacji.

Prezydent Samorządu Województwa Śląskiego (Południe), Jarosława Wyzorka„Wczoraj od 11:00 niektórzy W rzece zginęło 200 kg rybW ten sposób tworzone są sieci, a teren jest patrolowany przez łodzie.

Po wyjaśnieniu, że „strona czeska została poinformowana”, Vikšorek ogłosił utworzenie gabinetu kryzysowego. Katowicestolicy regionu i że polski Minister Środowiska, Anna MoskwaJest „w stałym kontakcie” z około 100 technikami i wolontariuszami pracującymi na rzece.

W wiadomości opublikowanej wczoraj wieczorem w mediach społecznościowych minister Anna Moskva napisała: „Śledztwo rozpocznie się wkrótce. Analiza ichtiopatologiczna parametrów chemicznych wody i martwych ryb”.

Uważa się, że zanieczyszczenie wody było przyczyną masowego wymierania ryb we wsi Widuchów w Polsce w dniu 17 sierpnia 2022 r.  REUTERS/Kuba Steżycki/File
Uważa się, że zanieczyszczenie wody było przyczyną masowego wymierania ryb we wsi Widuchów w Polsce w dniu 17 sierpnia 2022 r. REUTERS/Kuba Steżycki/File

Według pierwszego raportu polskich techników poziom dzisiejszej analizy „nie odbiega od jakości mierzonej w ostatnich tygodniach”, ale czekają oni na porównanie informacji z władzami czeskimi.

W lipcu ubiegłego roku A Katastrofa ekologiczna Nad Odrą, po śmierci 250 ton ryb Przypisano to splotowi czynników, takich jak wysokie temperatury i duże zasolenie wody, wynikające z namnażania się tzw. „złotych glonów”.

W 300-stronicowym raporcie przygotowanym przez Polską Agencję Ochrony Środowiska po wydarzeniu stwierdzono, że stan biologiczny drugiej co do długości rzeki Polski. „Daleko od ideału”Zalecono „wdrożenie systemu monitorowania jakości wody” i „zawieszenie pozwolenia na zrzucanie przemysłu do rzeki w przypadku niskiego poziomu przepływu”.

READ  Stopa bezrobocia w Polsce spada w maju

Raport Polskiej Agencji Wodnej z 2022 r. ujawnił, że ponad 17 000 punktów ścieków zostało zrzuconych do polskich rzek bez zezwolenia lub w sposób nieregularny.

(z informacją EFE)

Kontynuuj czytanie:

W Republice Południowej Afryki odkryto najstarsze lodowce świata
Fale upałów i zimna oraz zanieczyszczenie powietrza podwajają ryzyko śmierci z powodu zawału serca
Floryda ma rekordową temperaturę wody, a jej rafy koralowe są zagrożone: to najgorętszy ocean na świecie