26 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

La Garra rozegra dwa mecze towarzyskie z Polską w przededniu Igrzysk Panamerykańskich – IAM News

La Garra rozegra dwa mecze towarzyskie z Polską w przededniu Igrzysk Panamerykańskich – IAM News

The Reprezentacja Argentyny Mistrzostwa piłki ręcznej kobiet, które będą kontynuować przygotowania do Igrzysk Panamerykańskich w Chile i starania o awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, rozegrają w Elblągu dwa mecze testowe w dniach 9–16 października. reprezentacja Polski 12 i 14.

Będzie to ostatni mecz drużyny La Garra przed udziałem w 19. Igrzyskach Panamerykańskich, kontynentalnym turnieju piłki ręcznej kobiet, który odbędzie się w dniach 24–29 października w siedzibie głównej Viña del Mar. W Chile Argentyna, która wraz z Kanadą, Portoryko i Chile będzie częścią grupy A, będzie ubiegać się o jedyny bilet na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku.

Polskie miasto Elbląg, położone 300 km na północ od Warszawy, będzie miejscem trzeciej koncentracji zespołu w tym roku, po tym jak w kwietniu zwyciężył Malaga i w czerwcu Commodore Rivadavia.

Zmierzą się z Polską, która była częścią ich przygotowań do Igrzysk Panamerykańskich Lima 2019. Wtedy też w ostatnim meczu z Polską La Garra poniosła dotkliwą porażkę 26:23 w ramach rozgrywanego w Gdańsku Pucharu Bałtyku.

Gospodarzem podwójnego testu będzie Sportovo-Vitovíškova w Elbloku, którego daty zostaną potwierdzone w czwartek 12 października i sobotę 14 października.

Za tę nową wizytę w Polsce i za ostatnią koncentrację w Suput, pojawimy się ponownie w Argentynie Lucyna MendozaWrócił do zdrowia po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego w lewym kolanie, którego doznał podczas South-Central w 2022 r. oraz LK KarstenOpuścił oba mecze towarzyskie z Chile z powodu kontuzji ręki.

Główna ofiara przechodzi przez kapitana Antonella Mena Santiago opuści występy w 2023 roku i grudniowe mistrzostwa świata po tym, jak pod koniec sierpnia zerwał ścięgno w pięcie. Na polskiej ziemi La Garra będzie miała dwie nowe twarze debiutujące w seniorskiej kadrze narodowej: Katarzyna BenedettiSkrajna prawica z dużym doświadczeniem w kategoriach szkoleniowych i Walentyna LiarettaLewy skrzydłowy Cali jest mistrzem juniorów Igrzysk Panamerykańskich w 2021 roku.

READ  Premier RP zwolniony ze stanowiska wicegubernatora