28 kwietnia, 2024

Kanada, Stany Zjednoczone i Meksyk na Mistrzostwa Świata i Kostaryka na eliminacje

KanadaPo 36 latach Zjednoczone państwo A Meksyk Ranking w tę niedzielę na żywo według Konfederacja Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibskiego Związku Piłki Nożnej (CONCACAF) dla niego Mistrzostwa Świata w Katarze 2022Dopóki Kostaryka zapewnił sobie miejsce w play-offach przed selekcją Oceania.

Trzynastego i przedostatniego dnia ośmiokątnego końca CONCACAF The Reds świętowali swój powrót do Mistrzostwa Świata Jako liderzy kwalifikacji po występie w Meksyku ’86 i Ticos ich potwierdzenie na czwartym miejscu, co daje limit kwalifikacjom.

Z drugiej strony Panama przegrała 5-1 ze Stanami Zjednoczonymi w Orlando i została wyeliminowana raz na koniec remisu.

Po 36 latach Kanada wraca na mistrzostwa świata

Kanada zmiażdżyła Jamajkę 4:0 i zakwalifikowała się do Kataru 2022, drugiego finałowego spotkania w ich historii, w którym nie brali udziału od turnieju w Meksyku w 1986 roku.

Kyle Larrain, Tajon Buchanan i Junior Hewlett dokonali cudu w meczu bez meczu rozegranym w Toronto, którego dominację potwierdził samobójczy gol Jamajczyka Adriana Mariappy.

Mecz został rozegrany w przedostatnim dniu finałowej ósemki eliminacji CONCACAF na BMO Stadium, znanym również jako Kanadyjski Stadion Narodowy.

Kanadyjczyk Tajon Buchanan strzelił w tę niedzielę, jak świętował, w powietrzu, strzelając gola przeciwko Jamajce podczas meczu w eliminacjach CONCACAF World Cup Katar 2022 w Toronto (Kanada). EFE / Warren Toda

KOSTARYKA GOTOWA NA REPESCA

Te dowodzone przez Kolumbijczyka Luisa Fernando Suareza pokonały Salwador 1-2 w Cuscatlan i zajęły czwarte miejsce, prowadząc do play-offów.

Po bramkach Anthony’ego Contrerasa w 30. minucie i Joela Campbella pod koniec pierwszej połowy, Ticos uwierzył w dobrą formę.

Meksyk w nowym mundialu

Edson Alvarez, strzelając bramkę w 70. minucie, zadecydował o wczesnej klasyfikacji Meksyku na mundialu w Katarze, który pokonał Honduras 0:1, dolne miejsce ósmego finału.

Mecz na stadionie olimpijskim w San Pedro, podobnie jak wiele innych na ostatnim etapie, nie był atrakcyjny dla podopiecznych Gerardo Martino.

Honduras - Meksyk
AMDEP8491. San Pedro Sula (Honduras), 27 marca 2022 r. – Meksykańscy piłkarze świętują dziś bramkę Edsona Alvareza (nie na zdjęciu) w meczu kwalifikacyjnym CONCACAF World Cup w Katarze pomiędzy Hondurasem a Meksykiem na Metropolitan Olympic Stadium w San Pedro Sula (Honduras). ). EFE / Gustavo Amador

Stany Zjednoczone uderzają Panamę

Stany Zjednoczone zakwalifikowały się do mistrzostw świata pokonując Panamę 5-1 i zdobywając 25 punktów, podczas gdy Canaleros nie mieli wyboru.

READ  Ujawniono legendarny numer, który Toro Fernandez będzie nosić w Cruz Azul

Drużyna dowodzona przez Grega Berhaltera awansowała po golu napastnika Chelsea, Christiana Pulisica z rzutu karnego w 17. minucie, aw 23. minucie pokonał Paula Areolę z FC Dallas w Lidze Amerykańskiej.

Wynik 3:0 po 27 minutach, w tej samej pierwszej połowie, zaliczył Jesus Ferreira, kolega Areoli z klubu w Teksasie.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się drugim rzutem karnym dla Pulisica 45+4, a hat-trick Pulisica trafił w 65. minucie.

Anibal Godoy zdyskontował rekord Ameryki Środkowej w 86. minucie.