28 kwietnia, 2024

Kanada po zwycięstwie nad Polską awansowała do półfinału

Sewilla, 9 listopada (EFE). – W czwartek kanadyjska drużyna dotarła do drugiego finału Billie Jean King Cup, który potrwa do niedzieli na stadionie La Cardoja, dzięki punktom zdobytym przez Marinę Stagusic i Leilę Fernandez. Walka z Polską.

Kanada dodaje to zwycięstwo do środowego zwycięstwa 0:3 nad Hiszpanią w dwumeczu, który rozstrzygnie, która drużyna zajmie drugie miejsce w grupie, gdy w piątek zmierzy się z Polakami. C.

Junior Marina Stakusic po środowym remisie z Hiszpanką Rebeką Masarową pokonała w pierwszym secie Magdalenę Frech 4:6.

Stakusic wrócił z przewagi 5:4, zmarnował dwa punkty setowe, aby zdobyć seta w dziesiątym gemie, ostatecznie wygrał dwunasty gem i w trzecim secie zdobył 6:3 od wczesnej przerwy.

W pierwszym secie drugich singli Leila Fernandez narzuciła sobie dominację przeciwko Magdzie Linet, która przełamała się przy pierwszych trzech serwisach i prowadziła 6:2 po strzale posłanym poza linię bazową.

Fernandez przełamała serwis Linnett w pierwszym gemie drugiego seta i utrzymała dystans, nie dając przeciwnikowi żadnych punktów przełamania, nie będąc w stanie odczytać zróżnicowanych serwisów leworęcznej północnoamerykańskiej leworęcznej, która rozstrzygnęła mecz kolejnym przełamaniem w dziewiątym gemie. (6-3). EFE

1010205

lhg/arh

READ  Co najmniej trzy osoby zginęły w ataku rakietowym na kompleks mieszkalny w pobliskim polskim mieście Lwowie