2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jukatanie, miejmy nadzieję, że niedługo skończymy 32 lata – El Financiero

Dwa dni temu, w ubiegły czwartek, 28 października, na Honorowym Kongresie Jukatanu, lokalni przedstawiciele uregulowali zaległe długi wobec mieszkańców tego pięknego stanu, większością głosów przyjętą przez Jukatan Climate Change Act.

Szkoda, że ​​przedstawiciele partii Morena przedłożyli swoje interesy ponad pilną potrzebę stworzenia ram regulacyjnych sprzyjających bezpośredniej walce ze zjawiskiem zmian klimatu, gdyż zadanie to nie powinno być skażone politycznymi wzlotami i upadkami, a wręcz przeciwnie, gdyby został osiągnięty konsensus, przesłanie zostałoby wysłane do społeczności silniejsze i skuteczniejsze.

Dlaczego konieczne jest stanowienie prawa w tym zakresie? Nie ulega wątpliwości, że zmiany klimatyczne są dziś największym zagrożeniem dla ludzkości, a ich skutki obejmują dużą i różnorodną liczbę tematów, dotykając absolutnie wszystkich mieszkańców planety, ale w sposób nieproporcjonalny i niesprawiedliwy czyni to przede wszystkim i najintensywniej w najbiedniejsze i najbardziej narażone społeczności. Tak więc wysiłki na rzecz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i związków antropogenicznych mają na celu nie tylko skorygowanie nierównowagi środowiskowej, ale także zbudowanie lepszego systemu sprawiedliwości społecznej, który wypełnia ogromne luki w nierównościach i szansach, które istnieją dzisiaj.

Nie da się nie rozpaczać w rolniku, gdy długi okres dotkliwej suszy niszczy jego plony lub gdy częste i ciężkie zjawiska pogodowe niszczą jego rzadkie dziedzictwo, jest to ważna siła napędowa dla tych, którzy walczą o zatrzymanie. Ten kryzys klimatyczny.

Najlepszym sposobem na zorganizowanie i ukierunkowanie działań tak, aby były naprawdę skuteczne, jest zapewnienie im ogólnych i obligatoryjnych ram, tj. stanowienie prawa.

Dlatego tak ważne jest to, co właśnie wydarzyło się na Jukatanie. Od 2012 roku w Meksyku obowiązuje ogólna ustawa o zmianie klimatu, ale ponieważ nie jest to sprawa wyłącznie związkowa, wszystkie stany powinny już uchwalić swoje własne prawa stanowe, a nie wszystkie. Jukatan nie jest ani pierwszym, ani ostatnim stanem, który to zrobił, ale to najnowszy przypadek, a teraz, gdy jesteśmy tak blisko rozpoczęcia COP26 w Glasgow w Szkocji, warto pamiętać, że wszyscy, których jeszcze nie ma, powinni się spieszyć.

READ  Campeche to kwestia odżywiania, dobrego samopoczucia i zdrowia: Meksyk, jak się mamy?

Oczywiście możliwe jest wdrożenie środków bez potrzeby ustawy, ale istotą jest to, że ustala ona jasne zasady i obejmuje osoby zainteresowane dużą odpowiedzialnością, która zgadza się ze wszystkimi, aby zmniejszyć emisje aż do osiągnięcia neutralności, a tym samym osiągnąć cel utrzymania wzrost średniej rocznej temperatury na świecie poniżej dwóch stopni Celsjusza, którą wszystkie kraje świata zobowiązały się spotkać w Paryżu w 2015 roku.

Z tego powodu zachęcamy, że 32 podmioty federalne w Meksyku mają już swoje stanowe prawo dotyczące zmian klimatycznych.

Raul Assis Monforte Gonzalez

e-mail: [email protected]

Sieć społecznościowa Facebook: Raul Assis Monforte Gonzalez.

Świergot: Umieść tweeta