22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak zapobiegać chorobom, jaki jest najlepszy lek i więcej fałszywych trendów zdrowotnych w mediach społecznościowych

Jak zapobiegać chorobom, jaki jest najlepszy lek i więcej fałszywych trendów zdrowotnych w mediach społecznościowych

Eksperci zalecają, aby być bardzo sceptycznym wobec trendów zdrowotnych w sieciach społecznościowych. (Obraz ilustracyjny)

lekarz. Trisha Pasrichaprofesor medycyny w Harvard Medical School i felietonista tego wydziału Zapytaj lekarza „Washington Post” wydał ostrzeżenie dotyczące… Trendy zdrowotne w mediach społecznościowych i dezinformacji medycznej w Internecie, twierdząc, że widział zbyt wiele osób ulegających modom, które frustrują lekarzy i ekspertów.

Specjalista zaleca podejście Legitymizacja naukowa Treści te często wynikają z rosnącej mody kierowanej przez wpływowe osoby posiadające specjalistyczną wiedzę w takich dziedzinach, jak medycyna, biologia czy żywienie.

Ci, którzy korzystają wiarygodność Które zazwyczaj tworzone są przez specjalistów z tych dziedzin, aby wątpliwa sprawa wydawała się logiczna. Najczęściej stosowaną metodologią jest dezorientowanie i namawianie do danych i koncepcji, które wydają się mieć korzenie w nauce, dodawanie modnych słów, takich jak „mikrobiom” czy „zapalenie” i odwoływanie się do badań medycznych.

Więc dr. Pasricha Zachęca do mądrości i Analiza krytyczna Informacje przed przyjęciem praktyk lub produktów promowanych w Internecie, zwłaszcza że bardzo trudno jest ustalić, czy takie twierdzenia są uzasadnione, czy nie.

Trendy zdrowotne są często kształtowane przez ludzi, którzy mają pewne doświadczenie w opiece zdrowotnej i mogą sprawiać, że wątpliwe wydają się logiczne. (Obraz ilustracyjny)

Ekspert radzi także zapytać, czy pojawiają się dane promocyjne Za dobre by było prawdziwe.

Ponadto zaleca się zapewnienie, że główny Instytucje medyczne Wesprzyj badania sugerowane w tej treści i, jeśli są dostępne informacje na ten temat, na stronach internetowych zaufanych organizacji, takich jak Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Jeśli nie potrafisz odpowiedzieć na te pytania, ze względu na złożoność oceny solidności badań cytowanych przez propagatorów trendów, a jest to zadanie często wymagające wieloletniego doświadczenia medycznego; Należy podjąć próbę nawiązania dialogu z pracownikami służby zdrowia, aby zweryfikować aktualność istniejących danych przed wypróbowaniem nowych nawyków lub spożyciem produktów, które cieszą się dużą popularnością na platformach cyfrowych.

READ  Cuando los trabajos físicos también se convierten en distribuidos » Enrique Dans

Pamiętajmy, że wielu użytkowników doświadczyło poważnego naruszenia swojej integralności fizycznej w wyniku stosowania fałszywych metod leczenia, które widzieli w swoich sieciach społecznościowych.

Zatem dla tych, którzy chcą zorientować się w rozległym świecie informacji zdrowotnych w Internetnależy porównać to, co zostało znalezione i nie wierzyć, że wszystkie informacje w Internecie są prawdziwe.

YouTube usunie treści medyczne sprzeczne ze Światową Organizacją Zdrowia. (Reuters/Dado Rovik)

youtube Dokonała kilku ważnych zmian w swoich politykach, takich jak zmiana wytycznych w celu dostosowania ich do tych zasad Skutecznie zwalczaj dezinformację medyczną Na platformie, w celu zapewnienia treści online Nie stanowi to zagrożenia Dla zdrowia publicznego.

Aby zapobiec jego dystrybucji, wprowadzono trzy kategorie, które upraszczają proces eliminacji:

Błędne informacje na temat profilaktyki: Treści sprzeczne z wytycznymi organów ds. zdrowia dotyczącymi zapobiegania i przenoszenia niektórych chorób zostaną usunięte.

Błędne informacje na temat leczenia: Informacje sprzeczne z wytycznymi Urzędu ds. Zdrowia dotyczącymi leczenia niektórych schorzeń zostaną usunięte, łącznie z promowaniem niektórych szkodliwych substancji lub praktyk, takich jak wspieranie stosowania chlorku cezu w leczeniu raka.

Dezinformacja z zaprzeczeniem: treści zaprzeczające istnieniu określonych schorzeń, np. informacje zaprzeczające śmierci osób z powodu koronaawirusa (COVID-19), zostaną usunięte.

YouTube podejmuje działania wobec filmów promujących szkodliwe lub nieskuteczne metody leczenia raka. (Obraz ilustracyjny)

W szczególności nacisk zostanie położony na monitorowanie Fałszywe informacje na temat rakaJest to jedna z głównych przyczyn zgonów na całym świecie.

W rzeczywistości platforma usunie sugerowane treści Cudowne lekarstwa lub nieskuteczne alternatywy, co również zniechęca te, które mogą odwracać uwagę pacjentów od szukania specjalistycznej opieki medycznej.

Wyraźnym przykładem tej inicjatywy jest akcja przeciwko twierdzeniom, że czosnek lub witamina C mogą leczyć raka, przy czym ten ostatni związek jest fałszywie przedstawiany jako lepszy od ustalonych metod leczenia, takich jak radioterapia.

READ  Jak wyjaśniono grawitację przed Jabłkiem Newtona