23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Izrael nasila ataki w Rafah po wyroku Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości – DW – 25.05.2024

Izrael nasila ataki w Rafah po wyroku Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości – DW – 25.05.2024

armia Izrael Dziś o świcie w piątek (24.05.2024 r.) nasilił swoje ataki na kilka obszarów w mieście Rafah, na dalekim południu Zachodniego Brzegu. Strefa Gazywkrótce po zapoznaniu się z wyrokiem Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości (MTS) W tym konkretnie Natychmiast zatrzymaj ich atak W tym mieście graniczącym z Egiptem.

Palestyńska agencja informacyjna Wafa poinformowała, że ​​izraelskie samoloty okupacyjne rozpoczęły brutalne bombardowania kilku obszarów miasta Rafah, a bombardowania wymierzone były w ulice i domy obywateli w centrum obozu Shaboura w Rafah, co doprowadziło do obrażeń wśród obywateli.

Izraelska artyleria zbombardowała także szpital Abu Youssef Al-Najjar, na którym w coraz większym stopniu polegają pozostali Gazańczycy w tym mieście, ponieważ drugi szpital w tej okolicy, Szpital Kuwejcki, może w ciągu najbliższych kilku godzin przestać działać z powodu zniszczeń spowodowanych izraelskimi atakami.

Ze swojej strony armia izraelska nie skomentowała jeszcze żadnego z tych ataków.

Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w najbliższy piątek Zmusiło to także Izrael do ponownego otwarcia przejścia granicznego w RafahZostała zamknięta od czasu przybycia czołgów i „niezakłóconego” wjazdu agencji praw człowieka do Strefy Gazy z misją mającą na celu zbadanie rzekomych zbrodni wojennych.

Od wybuchu wojny w Gazie zginęło co najmniej 35 800 Palestyńczyków, w większości kobiety i dzieci; Zarażonych było ponad 80 200 z nich. Władze w Gazie upierają się, że liczby te są wyższe, ponieważ pod gruzami zaginęły tysiące ludzi.

js (EFE, Reuters)

READ  Kolumbijska telewizja Caracol TV potępia bycie ofiarą ataku komputerowego