14 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Hiszpania odnotowuje najniższy wskaźnik zarażenia wirusem Corona od ponad roku, wynoszący 91 przypadków na 100 000 mieszkańców | Społeczność

Hiszpania We wrześniu br. obserwuje się poprawę sytuacji epidemiologicznej. Trzy czwarte populacji ma już pełny harmonogram szczepień przeciwko koronawirusowi, rok szkolny rozpoczął się bez większych problemów i wszystko wskazuje na wyraźną tendencję spadkową, której eksperci nie spodziewają się – jeśli w ogóle – do października.

Infekcja osiągnęła w piątek poziom nienotowany od ponad roku, z 91 przypadkami na 100 000 mieszkańców w ciągu 14 dni, najniższą liczbą od 10 sierpnia 2020 r. To o pięć punktów mniej niż w czwartek i daleko od 400 przypadków odnotowanych miesiąc temu. Dane, które pozwalają szpitalom odetchnąć, zwolnić personel i przestrzenie oraz stopniowo przywracać aktywność w służbie zdrowia, którą zmusiła do odroczenia piąta fala lata. W sumie 3809 pacjentów zostało przyjętych z powodu Covid, z których 1028 znajduje się na oddziale intensywnej terapii. Są one odpowiednio o 138 i 30 mniej niż w czwartek. Różnica w porównaniu z tym, co było 30 dni temu, kiedy w szpitalu było 9191 i 1907 krytyków, jest niefortunna.

więcej informacji

Jose Miguel Cisneros, szef wydziału chorób zakaźnych w szpitalu Virgen del Rossio (Sewilla), uważa, że ​​Hiszpania zaczęła już zostawiać za sobą najgorsze epidemie. Podsumowuje: „Możemy być optymistami, a jeśli to możliwe, to dzięki szczepionkom, które zmieniły sytuację, nawet jeśli było wiele wahań w pozostałych przyjętych środkach i jest wiele do zrobienia. ” .

„Nie sądzę, aby nowa fala grawitacji była możliwa niż ta, którą widzieliśmy. Może nastąpić niewielka poprawa, ale ponad 75% populacji jest zaszczepionych i prawie cała zagrożona populacja jest w pełnym harmonogramie szpitale nie ucierpią ponownie, a to bardzo pozytywna rzecz, ponieważ pacjenci z innymi chorobami potrzebują, abyśmy mogli powrócić do sytuacji jak najbardziej zbliżonej do normalnej” – dodaje Cisneros.

Codzienne dane dostarczone przez Ministerstwo Zdrowia dodały 3222 nowe infekcje i 44 zgony do historycznej serii w piątek, zbliżając Hiszpanię do pięciu milionów zarażonych – dokładna liczba to 4929546 – ​​i już łącznie daje 85 783 zgonów zdiagnozowanych przez wirusa.

READ  Marcos Razetti porzucił karierę medyczną dla technologii - El Heraldo de Juarez

Podobnie jak w pozostałej części pandemii, sytuacja przedstawia wyraźne różnice między społecznościami. Najgorsze dane mają dwa niezależne miasta, Ceuta i Melilla, przekraczające 200 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Za nimi znajduje się Kraj Basków (129), Kantabria (128) i Baleary (128). Najbardziej osłabioną sytuację epidemiologiczną prezentują Asturia (28), Wspólnota Walencka (63) i Wyspy Kanaryjskie (71).