20 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Doktor „diesel”

Wyścig Medycyna Uzyskanie stopnia medycznego zajmuje co najmniej 6 do 7 lat. Po uzyskaniu dyplomu można praktykować medycynę ogólną lub uzyskać rezydenturę na specjalność medyczną. Warunkiem uzyskania rezydencji jest zdanie egzaminu państwowego dla kandydatów na: Rezydencje medyczne (ENARM).

Pamiętam, jak kiedyś podczas mojej opieki społecznej zapytałem lekarza o specjalizację innego lekarza, a jego odpowiedź brzmiała: Doktor jest pulmonologiem z silnikami Diesla i zapytałem go ponownie, zdziwiony, jak każdy pulmonolog z silnikiem Diesla? Tak! Odpowiedz mi, mówi pulmonolog, ale on jest tylko internistą! Przy tej okazji lekarz użył gry słów między „diesel” i „say”, aby wskazać powszechną, choć niedopuszczalną praktykę, zgodnie z którą lekarze posiadają specjalizację, w której nie mieli żadnego przeszkolenia.

Bardzo konkretny przypadek ma miejsce w przypadku chirurgów plastycznych i „chirurgów plastycznych”, podczas gdy chirurg plastyczny ma co najmniej 6-letnią rezydenturę medyczną, po ukończeniu studiów jako lekarz ogólny, który obejmuje również szkolenie z chirurgii ogólnej, ekspertem jest zwykle ekspert plastyczny. lekarz ogólny i wymaga jedynie stopnia magistra, który nie ma konkurencyjnego systemu przyjęć jak w przypadku rezydentur lekarskich, i nie otrzymują uniwersalnego szkolenia w zakresie chirurgii, dlatego termin chirurg odnosi się do tych, którzy praktykują medycynę estetyczną.

Z drugiej strony pacjent nie jest świadomy sytuacji i jest podatny na oszustwa. Oznacza to, że mogą dać ci świnię w zamian za królika. Na szczęście dla pacjentów jest to łatwe do sprawdzenia.

Zaświadczenie o ukończeniu specjalności lekarskiej wydaje Sekretarz Kształcenia Ogólnego. Na stronie cedulaprofesional.sep.gob.mx można przeprowadzić małe wyszukiwanie online w celu sprawdzenia, czy lekarz jest wykwalifikowany do rozwijania specjalizacji, za którą się podaje.

Inną opcją jest sprawdzenie, czy lekarz jest akredytowany przez komisję certyfikującą dla swojej specjalności na stronie CONACEM National Regulatory Committee: conacem.org.mx. Informacje te mogą być również dostępne na portalach społecznościowych lekarzy, chociaż odpowiedzialność za weryfikację ich autentyczności spoczywa na pacjencie.

READ  Koszyk wizualny | Znajdź brakującą liczbę w 8 sekund | Meksyk

5 września zmarł dr Bale Rangel, niezwykła osoba, miłośnik medycyny krytycznej, ale przede wszystkim bliski przyjaciel. Medycyna w Sinaloa straciła jednego z najlepszych lekarzy.