18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Prokuratura CDMX prowadzi dochodzenie w sprawie tajemniczej śmierci naukowca w laboratorium UNAM

Dr Alfredo Torres Larios miał 49 lat (Zdjęcie: Twitter)

Prokuratura Miasta Meksyk (FGJCDMX) Zbadać tajemnicza śmierć od nas naukowy w ciągu Budynków z Narodowego Uniwersytetu Autonomicznego Meksyku (Jeden).

Według folderu wyszukiwania FICOY/COY-1/UI-2C/D/03271/09-2021, 9 września personel Instytut Fizjologii Komórkowej (IFC) Znalazłem ciało profesora Alfredo Torres Larios w pokój lodowy suche z laboratorium.

towarzysze Spróbuj go ożywićZabrali go z laboratorium, wsadzili do samochodu i wezwali pogotowie ratunkowe. Gdy przybyli ratownicy medyczni, poinformowali, że profesor zmarł i Nie było śladów przemocy, ale na twarzy miał odmrożenia.

Koleżanka znalazła jej ciało w laboratorium IFC (Zdjęcie: Twitter / IFC_UNAM)
Koleżanka znalazła jej ciało w laboratorium IFC (Zdjęcie: Twitter / IFC_UNAM)

Na miejsce zdarzenia przybyli członkowie policji śledczej oraz wyspecjalizowani eksperci z prokuratury, aby zebrać dowody.

Jak dotąd Przyczyna jego śmierci jest nieznana; Co doprowadziło do podejrzenia, że ​​może to być wypadek. W tym przypadku przeoczenie mogło go uwięzić.

Tymczasem prokuratura czeka Wyniki autopsji.

Jeden z jej kolegów, który poskarżył się władzom, powiedział, że Nie miałem od niego wiadomości od ponad dwóch dni i nie przyszedł do pracy.

Torres Larios był szanowanym uczonym i profesorem ukochanym w społeczności uniwersyteckiej (Zdj .: UNAM)
Torres Larios był szanowanym uczonym i ukochanym profesorem w społeczności uniwersyteckiej (Zdjęcie: UNAM)

Torres Larios 49 lat, posiada stopień doktora in Biologia strukturalna z Uniwersytetu Louisa Pasteura w Strasburgu we Francji; Mistrzowie w Nauki biochemiczne z Instytutu Biotechnologii Uniwersytetu Narodów Zjednoczonych w Cuernavaca; I kolejny tytuł magistra in Inżynieria biochemiczna z Autonomicznego Uniwersytetu Aguascalientes.

obecnie, robiłem studia Strukturalne i biofizyczne kompleksy molekularne, które działają na Rozwój szczepionki.

Instytut Fizjologii Komórkowej ubolewał na swoich portalach społecznościowych, że Składa kondolencje rodzinie, współpracownikom i przyjaciołom.

Zdjęcie grupowe z jednym z zespołów laboratoryjnych UNAM (zdjęcie: Twitter / rabc92_)
Zdjęcie grupowe z jednym z zespołów laboratoryjnych UNAM (fot.: Twitter / rabc92_)

„Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci dr. Alfredo Torresa Lariosa, wybitnego naukowca z tego instytutu. Składamy kondolencje jego rodzinie, kolegom i przyjaciołom. Spoczywaj w pokoju. Instytut Fizjologii Komórki Felix Resilas, dyrektor „

„Bardzo zasmucony odejściem wielkiego Alfredo Torresa Lariosa. Niezwykły jako naukowiec, nauczyciel, wychowawca, przewodnik i przyjaciel. Jego nauki będą nam towarzyszyć przez resztę naszego życia. Bardzo dziękuję, doktorze”, Roberto, jeden z jego uczniów, zamieszczone na Twitterze.

READ  „Zdrowie i dobre samopoczucie pokoleń w miejscu pracy” z Obserwatorium Pokoleń i Talentów

„Straszna i nieoczekiwana strata… nauka – w Meksyku i na świecie – będzie za tobą tęsknić”, „był doskonałym uczonym, wymagającym i oddanym nauczycielem”, „Twoi studenci i koledzy będą odpowiedzialni za publikowanie twojej ważnej i obszernej pracy, zawsze dążąc do najwyższego poziomu naukowego”Niektóre reakcje były na portalach społecznościowych.

(Zdjęcie: Facebook)
(Zdjęcie: Facebook)

W ten sam sposób Krajowa Rada Nauki i Technologii (CONASET) i jego kierownikiem, Maria Elena Alvarez Boella, który napisał: „Zszokowany i głęboko zasmucony wiadomością o śmierci dr Alfredo Torres Larios, badacza IFC w UNAM. Był wspaniałym biochemikiem, szanowanym i kochanym przez kolegów i studentów. Solidny uścisk dla swojej rodziny i przyjaciół. ”

Z drugiej strony UNAM zwrócił się do prokuratury w Meksyku Wyjaśnij sytuację i określ obowiązki. W tym przypadku nie wspomniał, że akademik Nieznani wrogowieCóż, był kimś, kto nie miał z nikim żadnych problemów.

Czytaj: