24 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

– Godspeed, Los Polacos! Polska w czasach sowieckich – Boulder Daily Camera

„Boska szybkość, Los Polacos!” To opowieść o przygodzie i ekscytacji, ponieważ w obiektywie można zobaczyć ostatnie lata Związku Radzieckiego i Bloku Komunistycznego. Choć nie jest doskonały, z powodzeniem dostarcza oba komponenty.

Dokument wyreżyserowany przez Adama Nowroda i wyprodukowany przez Sonię Schkesna opisuje podróż grupy młodych Polaków, którzy spływali kajakami po jednych z najbardziej zdradliwych rzek Ameryki Południowej, chcąc uniknąć wieców komunistycznych w swoim kraju.

Tych pięciu studentów uniwersytetu, znanych jako „Conondus”, planowało ucieczkę z systemu sowieckiego i wyruszyło w dwuletnią podróż przez dwa kontynenty, kończącą się rewolucją polityczną.

„Boska szybkość, Los Polacos!” Chociaż tempo filmu może zdezorientować publiczność, dobrze radzi sobie z uchwyceniem tej niemożliwej przygody. Brak perspektyw zewnętrznych kwestionuje szerszą historię.

Nowrod i Schkesna nakręcili swój film, aby śledzić dwa główne wątki, całą podróż Condondes z Polski do Stanów Zjednoczonych oraz zdradziecki, bijący rekordy rejs rzeką do miasta Kanion Colca w południowym Peru, jednej z najgłębszych dolin na świecie .

Opowieść o podróży do Kalkuty skupia się na osobistych odczuciach i przygodach mężczyzn, a reszta podróży jest uważana za strukturę tej podróży. Jedynym problemem związanym z tymi dwiema powiązanymi historiami jest to, że skupiają się one na przemian w całym filmie. Może to sprawić, że tempo kluczowych momentów podróży będzie mylące i szybkie, lub sprawić, że publiczność będzie się zastanawiać, o czym rozmawia osoba przeprowadzająca wywiad, jeśli na ekranie brakuje grafiki.

Chociaż historia się zmieniła, „Godspeed, los polagos!” Siła wywiadów. Nie da się przesadzić. Każdy uczestnik podróży, który pojawia się przed kamerą, jest niesamowicie atrakcyjny i piękny. Z przyjemnością oglądam wyjątkowy film głosowy, który przynoszą ze sobą o sukcesach i trudach tej podróży. Inteligentne wyświetlacze i spójna stylistyka graficzna pomagają widzom w miejscach, w których brakuje archiwalnych wyświetlaczy.

„Boska szybkość, Los Polacos!” Próbuje opowiedzieć historię o miejscu Polski pod koniec Związku Radzieckiego, ale ponieważ głównymi głosami tej opowieści są historie mężczyzn, którzy opuścili swoje domy podczas zawirowań politycznych, może nie wydawać się tak jasne, jak mogłoby się wydawać. jak w tej chwili móc poczuć się jak historia. Nie znaczy to, że ta część dokumentu nie została wydalona, ​​bo tak było. Wręcz przeciwnie, zaciekawia publiczność tamtym okresem polskiej historii.

READ  Belén Dominguez będzie rywalizować w olimpijskich obręczach w Polsce – godz. 19:00

Wreszcie „Godspeed, Los Polacos!” Znakomity dokument. Cudowne dążenie do historii badań jest przedstawione w osobistych doświadczeniach burzliwych czasów w historii świata. Choć może borykać się z pewnymi problemami środowiskowymi i tempa, film ma dobre cechy, które łatwo polecić każdemu zainteresowanemu przygodą lub tym okresem historii.


– Godspeed, Polacy!

Dokument 2020, 88 minut

Zrzuty ekranu: 14.00 Friday Century Boulder, 1700 29th St., Boulder; 12:45 Niedziela w Sutagua Auditorium, 900 Baseline Road, Boulder

Osobiście: W wydarzeniu wezmą udział reżyser Adam Nowrod, producentka Sonia Szczęsna, operator Jisek Bokucci, fotograf Zibiknu Pistok, kajakarz Piotr Similinsky i flisak Zurek Majersic.