24 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska: Tysiące przybywają na paradę Warsaw Pride | Prawa LGBT

Tysiące osób przemaszerowało przez centrum Warszawy w sobotę w „marszu równości”, a działacze twierdzili, że wzrasta homoseksualizm. Polska W ostatnich latach.

Prawa LGBT Stała się centralnym elementem szerszej walki w kraju między liberałami, liberałami i religijnymi konserwatystami, którzy podkreślają potrzebę bardziej tolerancyjnego i integracyjnego społeczeństwa, próby podważenia tradycyjnych wartości w głównym katolickim kraju, które potępiają to, co mówią.

Pośrodku morza tęczowych flag maszerujący zgromadzili się przed Pałacem Nowogotyckim Pałacem Kultury i Nauki w centrum Warszawy, grając muzykę taneczną DJ ze sceny przed rozpoczęciem parady.

„Marsz Równości to święto osób LGBT i wszystkich tych, którzy muszą walczyć o swoje prawa” – powiedział Sylvester Simokovsky, 22-letni pracownik restauracji.

„Homofobia to duży problem w Polsce. Jest wielu ludzi, którzy nie potrafią sobie z tym poradzić i sami się zabijają”. Sytuacja osób LGBT w Polsce jest godna ubolewania, dlatego jestem tutaj – aby ich wspierać. ”

Działacze na rzecz praw LGBT trzymają balony i billboardy w stolicy Polski. Fot. Vojtech Radowski / AFP / Getty Images

Politycy i duchowni zostali oskarżeni o podżeganie do homoseksualizmu w Polsce. Niektórzy konserwatyści twierdzą, że nie ma nic przeciwko homoseksualistom, ale sprzeciwiają się temu, co nazywają „ideologią LGBT”.

Tymczasem nacjonalistyczny rząd Victora Orbana jest na Węgrzech w sojuszu z rządzącą Polską partią Prawo i Sprawiedliwość (PIS). Wprowadził prawo Zakaz „wizualizowania i promowania homoseksualizmu” poniżej 18 roku życia.

– Robi się coraz trudniej… ale jednocześnie pojawia się coraz większy opór – powiedziała Marta Borkowska, 37-letnia doradca biznesowa. Europa.

Zapytany, co powiedziałby osobom, które sprzeciwiały się marszowi, odpowiedział: „Powiem: 'Nie bój się’. ”

READ  „Dać mu, że to moll d'olla” do Polski z ponad 51 hasłami dostarczonymi przez projektantów.