15 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Gladiatorzy, Grupa F MŚ Polska/Szwecja 2023

Argentyna zna już swoich rywali w fazie grupowej 28. Mistrzostw Świata Seniorów Mężczyzn w Polsce i Szwecji w dniach 11-29 stycznia.

W sali koncertowej „Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia” w Katowicach odbyło się losowanie, w wyniku którego Gladiatorzy znaleźli się w grupie F z trzema europejskimi rywalami. Norwegia, Macedonia Północna i Holandia dołączają do reprezentacji narodowej, gdy zmierzą się po raz 14. z rzędu na Mistrzostwach Świata w Polsce i Szwecji.

„Bardzo się cieszę, że zaczynam pracę już myśląc o mundialu. Najwyraźniej nie wybraliśmy terenu i kolejnych spotkań. Daje to jednak możliwość rywalizacji z najlepszymi zespołami. o naszym ostatecznym celu, którym jest Santiago 2023”, pierwsze wrażenia lidera reprezentacji Guillermo Milano, gdy udaje się na swój pierwszy Puchar Świata jako trener.

Argentyna, która rozegra pierwszy mecz w polskim Krakowie, otrzymała dziką kartę od IHF po przegranej z Holandią (10. miejsce w ostatnich krajach europejskich) 13 stycznia o 18:00 (czasu lokalnego). Ich remis z Portugalią.

Z Holendrami, którzy grają w 2. Pucharze Świata w swojej historii i po 61 latach, Gladiatorzy ustanowili jeden rekord, przegrywając 17:28 na ortodoksyjnym turnieju bożonarodzeniowym w Rosji w styczniu 2016 roku.

15 stycznia o godz. 18:00 czasu polskiego rozegrają swój drugi mecz z Norwegią (srebrni medaliści MŚ 2017 i 2019, 5. miejsce w Europie) w trzecim meczu pomiędzy obiema drużynami. Z dwiema porażkami w historii, Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 ostatni raz zakończyły się 23:27.

Gladiatorzy zamkną grupę F przeciwko Macedonii Północnej 17 stycznia o 20:30 (czasu lokalnego), co będzie pierwszym starciem między nimi. Drużyna bałkańska zajmuje 22. miejsce na tegorocznych Mistrzostwach Europy w styczniu i zakwalifikowała się do Pucharu Świata po pokonaniu Rumunii w kwalifikacjach europejskich.

Drugi Rozszerzony Puchar Świata

Mistrzostwa Świata Polska/Szwecja 2023 będą drugim wydarzeniem ekumenicznym, które odbędzie się w dwóch miejscach (pierwszy to Dania/Niemcy 2019) i powtórzą format 32-zespołowy w drugiej edycji z rzędu przeciwko 24 drużynom. 2019.

READ  „Portret kobiety” Rubensa zostanie wylicytowany w Polsce

W pierwszej fazie uczestnicy zostaną podzieleni na osiem czteroosobowych grup; Pierwsza trójka z każdej z nich, wraz z dwoma pozostałymi punktami rankingowymi, awansuje do rundy podstawowej, a czwarta gra w Pucharze Prezydenta. Runda główna składać się będzie z czterech grup po sześciu zawodników.

Jeśli zakwalifikują się do wydarzenia, Gladiatorzy zmierzą się z trzykrotnymi mistrzami świata z Niemiec, trzykrotnymi mistrzami świata i 7. w Europie, mistrzami Azji Katarem, Serbią 14. w Europie i piątymi drużynami Afryki z grupy E. . 1. i 2. miejsca z każdej strefy w rundzie głównej awansują do ćwierćfinału.

CAH Prasa