16 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska postrzega presję migrantów z Białorusi jako pierwszą oznakę wojny na Ukrainie

„Pierwszy znak” wojny Rosji z Ukrainą nadszedł w miesiącach zimowych Konflikt z imigrantami Według polskiego premiera stało się to na granicy z Białorusią.

Mateusz Morawiecki powiedział, że decyzja o budowie „pięciometrowego ogrodzenia, aby zapobiec nielegalnej imigracji”. Ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo całego kraju.

„Kilka miesięcy później Putin zaatakował Ukrainę. Gdybyśmy nie zatrzymali w sposób zdecydowany tego, co Łukaszenko planował przygotować dla Polski i Europy, dziś wyjaśniliśmy naszym funkcjonariuszom, naszym policjantom i być może innym służbom mundurowym. Powinniśmy skupić się na zapewnieniu bezpieczeństwa wewnętrznego i bezpieczeństwa granic.”

Tymczasem prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko wezwał kraje postsowieckie do zacieśnienia więzi.

Obwiniał Zachód za zmuszenie Białorusi i Rosji do zjednoczenia po wojnie na Ukrainie. „Bezsensowne i nielegalne sankcje Zachodu przyspieszyły rozwiązanie w dziedzinie transportu i logistyki, wprowadzając własne systemy płatności i rozliczeń w walucie krajowej. Chciałbym na to zwrócić uwagę. Stosunki z szefami rosyjskich regionów zacieśniły się w tym roku Geografia takich kontaktów się rozszerza” – powiedział Łukaszenka.

Przywódcy UE oskarżyli Łukaszenkę o prowadzenie „wojny hybrydowej”.

READ  Polska opuści „państwo epidemiczne” i kontrole 16 maja