28 marca, 2024

RD pożegnał się w Lidze Narodów z porażką 3-2 z Polską

Bułgaria. The Republika Dominikany odnieśli piąte zwycięstwo w Lidze Narodów, pokonując Polskę w ekscytującym meczu 3-2 (20-25 38-36 25-20 13-25 15-9) w najbliższą sobotę. Grupa 6.

Nawet z sukcesem Królowe Karaibów Pożegnali się z Ligą Narodów i już po 12 meczach i pięciu zwycięstwach zdołali zebrać tylko 14 punktów, za Tajlandią, która strzeliła 15 bramek. Tylko pierwsza ósemka się zakwalifikuje. Klasyfikacja nie opiera się na wygranych i przegranych, ale na podstawie punktów zgromadzonych w każdej grze, w zależności od tego, jak są regiony.

LZapraszamy do przeczytania więcej: Historia! DR piłki nożnej na igrzyska olimpijskie

Dominikanie w pierwszym secie walczyli ostro, aby maksymalnie wydłużyć mecz.

Kayla atakuje Polskę

Braelyn Martinez i Kayla Gonzalez zdobyli po 23 punkty dla Caribeanas, Yoncaira Pena 15 punktów, a Jiniri Martinez 12 punktów i wyszedł z solidnej gry w obronie.

Katastrofa trwała 2:14 minut.

W porażce Myrdina Csirniańska miała 27 punktów, Olivia Różański miała 21 punktów, a Okaniska Karolewska 17.

Po przegranej 25:20 w pierwszej kwarcie, Polacy skorzystali i pojechali na dwa ofensywne rajdy, jedną 4:0 i ostatnią 6:0, aby zakończyć mecze.

W drugim meczu Kreole byli niepokonani i powstrzymali zaciekłą walkę Dominikanów 38-36, aby zremisować mecz, a do tej soboty był to drugi pod względem długości set w turnieju kobiet. Najpierw 16 czerwca Serbia i Korea rozegrały 40:38, gdzie pierwsza wygrała 3:0.

Po trzecie, zwycięzcy, ze wsparciem Kayla Gonzalez, Yoncaira Pena i Braelyn Martinez przebiły 2:1.

W czwartym Polki pojechały na rajd 8:0, aby w tym secie zepchnąć rywalki z boiska i wykończyć kolejne, niebezpieczne z konieczności 5:0.

W piątym meczu Criollos wygrali 4-1 dzięki doskonałej ofensywnej grze Kayli Gonzalez i Yoncairy Peny, które wywierały presję na rywali.

Brayelin Martínez, Gaila González i Yonkaira Peña następnie kontynuowali walkę w obronie Polski, podczas gdy Jineirys Martínez wykonał celne interwencje.