23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Fed obawia się zbyt wczesnego obniżenia stóp procentowych.  Gospodarka i finanse • Forbes Meksyk

Fed obawia się zbyt wczesnego obniżenia stóp procentowych. Gospodarka i finanse • Forbes Meksyk

Pokazały one, że większość urzędników Fed na styczniowym posiedzeniu była zaniepokojona ryzykiem zbyt wczesnego obniżenia kluczowych stóp procentowych, przy niepewności co do tego, jak długo koszty finansowania zewnętrznego powinny pozostać na obecnym poziomie. wywiad.

Jak wynika z protokołu sesji z 30–31 stycznia, „uczestnicy podkreślili niepewność związaną z tym, jak długo trzeba będzie utrzymać rygorystyczne nastawienie polityki pieniężnej”, aby inflacja powróciła do celu Fed na poziomie 2%.

O ile większość uczestników „wskazała na ryzyko zbyt szybkiego łagodzenia polityki pieniężnej”, tylko nieliczni (…) wskazywali na ryzyko pogorszenia gospodarki związane z utrzymywaniem zbyt restrykcyjnej polityki pieniężnej przez zbyt długi okres.

Urzędnicy „ogólnie” zgodzili się, że potrzebują „większej pewności” co do spadającej inflacji, zanim rozważą obniżkę stóp procentowych, jak wynika z protokołów posiedzeń, używając języka, który zdawał się podkreślać ostrożne i być może wolniejsze podejście do obniżek stóp procentowych, które – jak oczekują obecnie uczestnicy rynku – się dzieje. Zaczyna się w czerwcu. .

Z protokołów wynika, że ​​„niektórzy uczestnicy” wskazywali na ryzyko zahamowania postępu inflacji, jeśli gospodarka będzie nadal zachowywać się tak, jak dotychczas.

Przeczytaj: Inflacja w USA spadła w styczniu o trzy dziesiąte do 3,1%

Na styczniowym posiedzeniu Fed utrzymał referencyjną stopę procentową jednodniową w przedziale 5,25–5,50% ustalonym w lipcu ubiegłego roku, otwierając drzwi do cięć, gdy władze „nabędą większej pewności, że inflacja przebiega płynnie”. ustalane przez Bank Centralny. Bramka.

Na konferencji prasowej zorganizowanej 31 stycznia prezes Fed Jerome Powell zasadniczo wykluczył obniżkę stóp procentowych na posiedzeniu w dniach 19–20 marca, a z protokołu wynika, że ​​nie była to szczególnie ostateczna decyzja.

Zatrudnienie i inflacja przekraczają oczekiwania

Dane opublikowane po ostatnim posiedzeniu Rezerwy Federalnej pokazały wyższy od oczekiwań wzrost zatrudnienia i inflację w styczniu.

READ  Zdradzili „sekret” „doskonałego smaku” frytek McDonald's

Chociaż dane te nie zmieniły ogólnego poglądu urzędników Fed, że inflacja będzie w tym roku nadal spadać, nie przyczyniły się one w żaden sposób do zwiększenia „zaufania”, jakiego oczekują przed złagodzeniem restrykcyjnej polityki pieniężnej stosowanej w walce z najgorszym wybuchem inflacji od czasu kryzysu. Lata 80.

W protokole wskazano także nadchodzące decyzje dotyczące tego, kiedy i jak zaprzestać zmniejszania wielkości bilansu Fed, przy czym „kilku uczestników” proponuje rozpoczęcie „pogłębionych” dyskusji na temat polityki bilansowej w marcu.

Z informacji Reutersa

Czy chcesz otrzymywać informacje za pośrednictwem Google News? Najlepsze historie znajdziesz w naszej galerii