23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dyrektor generalny NVIDIA przyznaje, że kariera, którą zamierza kontynuować, to bardzo zła wiadomość dla informatyki

Dyrektor generalny NVIDIA przyznaje, że kariera, którą zamierza kontynuować, to bardzo zła wiadomość dla informatyki

  • Twoja opinia: „Nie będzie potrzeby programowania”

Jensen Huang jest jednym z największych zwycięzców ostatnich lat dzięki dobrej wydajności procesorów firmy NVIDIA zorientowanych na sztuczną inteligencję. Sukces na czele firmy pozwolił mu stać się 23. najbogatszym człowiekiem na świecie z wartością ponad 61,5 miliarda dolarów, według Forbesa.

W 1993 roku ten inżynier elektryk odbył szkolenie na Uniwersytecie Stanowym Oregon i uzyskał tytuł magistra na Uniwersytecie Stanforda.Połączył swoją wiedzę inżynierską z wiedzą grupy przyjaciół i założył firmę NVIDIA. I według samego Huanga, być może, gdyby musiał ponownie podążać tą drogą, nie zrobiłby tego.

W dyskusja Podczas spotkania z Ministrem Sztucznej Inteligencji Zjednoczonych Emiratów Arabskich na Światowym Szczycie Rządu w Dubaju dyrektor generalny firmy NVIDIA powiedział, że sztuczna inteligencja ma tak ogromny wpływ na transformację, że prawdopodobnie rozważyłby szkolenie w jej zakresie, gdyby miał już dziś rozpocząć studia przygotowujące do kariery.

Arabski minister zapytał go, czego współczesne dzieci powinny się uczyć w obliczu przyszłego rozwoju technologicznego, a odpowiedź Huanga była naprawdę nieoczekiwana, biorąc pod uwagę, że jest on dyrektorem dużej firmy technologicznej.

„W ostatniej dekadzie prawie wszyscy mówcy, którzy stanęli na tym etapie, podkreślali, że ważne jest, aby dzieci uczyły się informatyki, umiały programować. Jednak obecna sytuacja jest prawie odwrotna: naszą misją jest tworzenie technologii komputerowej żeby nikt nie musiał programować.”

Według Jensena Huanga rozwój generatywnych modeli AI już spełnia tę funkcję, a w przyszłości będzie się tylko udoskonalał, dlatego nie uważa za konieczne, aby dzisiejsze dzieci poświęcały czas nauki na te zajęcia. „Teraz programistą może zostać każdy na całym świecie. To jest cud sztucznej inteligencji. […] Po raz pierwszy wypełniliśmy lukę technologiczną.”

READ  Macy's zamyka 150 sklepów w ramach szeroko zakrojonej restrukturyzacji

Czego będzie uczył się Jensen Huang?

Interwencja dyrektora generalnego firmy NVIDIA pokazuje nie tylko, jakie studia staną się niezbędne dla tych dzieci rozpoczynających dziś naukę w szkole, ale także kto za dwadzieścia lat będzie niósł pałeczkę rozwoju technologicznego.

Wyjaśnia, jaką radę dałby jednemu z tych młodych mężczyzn, gdyby zapytali go, jaki stopień uniwersytecki chciałby uzyskać. „Chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że jedną z najbardziej złożonych dziedzin nauki jest zrozumienie biologii” – oświadczył Huang.

„Rozmawiamy o „odkrywaniu leków” tak, jakbyś spacerował po wszechświecie i mówił: „Zobacz, co znalazłem”. A jednak nikt nie mówi o „odkryciu samochodu” czy „odkryciu oprogramowania”. Nie, nazywamy to „inżynierią”. ' i co roku nasze oprogramowanie, chipy i infrastruktura technologiczna są lepsze niż w roku poprzednim, ale postęp w naukach przyrodniczych jest bardzo niewielki.

„Gdybym więc miał teraz możliwość rozpoczęcia od nowa, zdałbym sobie sprawę, że technologia, która przekształca nauki przyrodnicze w „bioinżynierię”, już istnieje i że biologia cyfrowa będzie dziedziną inżynierii, a nie tylko dziedziną naukową: mam nadzieję, że tak się stanie początek całego pokolenia cieszącego się pracą z białkami.” Chemikalia, enzymy i materiały.

Podejście Jensena Huanga wskazuje, że technologie edycji genów, takie jak CRISPR, przeżyły ogromny rozkwit, wzmocniony rosnącymi możliwościami i wykorzystaniem sztucznej inteligencji w różnych dziedzinach badań naukowych.

Milioner nie tylko skupia się na rozwoju sztucznej inteligencji jako narzędzia przyszłości, ale także oczekuje, że osiągnięte dzięki niej osiągnięcia wyniosą resztę nauki na nowy poziom, gdzie nastąpią dalsze innowacje i rozwój. Będziesz musiał wykorzystać sztuczną inteligencję w praktyczny sposób.

W Chatace | Klucz do sukcesu dyrektora generalnego firmy NVIDIA: „Nikt nie sprzątał łazienek lepiej ode mnie”

READ  Bodega Aurrera oferuje do sprzedaży ultrawygodną podwójną nakładkę na materac Sognare

Obraz | Flickr (Globalne Forum Szczęścia), piksel (Chokniti Khongchum)