24 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zachęcą do płynności w dolarach – El Financiero

Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych (Fed) i pięć innych banków centralnych ogłosiło w tę niedzielę skoordynowane działania mające na celu zwiększenie płynności w swoich umowach dotyczących Wymiana dolara amerykańskiego.

Fed ogłosił to posunięcie wraz z Bankiem Kanady, Bankiem Anglii, Bankiem Japonii, Europejskim Bankiem Centralnym i Szwajcarskim Bankiem Narodowym w oświadczeniu, w którym stwierdzono, że działanie ma na celu „poprawę zapewniania płynności poprzez istniejące Dolar.”

„Aby poprawić skuteczność linii swapowych w zapewnianiu finansowania w dolarach amerykańskich, banki centralne, które obecnie oferują handel w dolarach amerykańskich, zgodziły się zwiększyć częstotliwość 7-dniowych transakcji z jednego tygodnia do dwóch dni” – czytamy w oświadczeniu.

Fed powiedział, że codzienne operacje Rozpoczną się w poniedziałek 20 marca i potrwają co najmniej do końca kwietnia.


Europejski Bank Centralny z zadowoleniem przyjmuje to posunięcie

W tę samą niedzielę Europejski Bank Centralny pochwalił szybką interwencję władz szwajcarskich na rzecz stabilności finansowej, popierając przejęcie Credit Suisse przez konkurencyjnego UBS.

Szef EBC powiedział w oświadczeniu, że środek ten był „kluczowy dla przywrócenia porządku na warunkach rynkowych i zapewnienia stabilności finansowej”. Krystyna LagardePo zapoznaniu się z decyzją władz szwajcarskich.

Z Genewy poinformowano, że UBS zapłaci jedynie udziały odpowiadające 3 miliardom franków szwajcarskich (3 miliardy euro), aby pozostać w Credit Suisse, który do dziś był uważany za drugą najważniejszą instytucję bankową w Szwajcarii i który stałby się spółką zależną dawny.

Aby poprawić efektywność linii wymiany w renderowaniu Finansowanie w dolarachEBC poinformował w komunikacie, że banki centralne oferujące już te operacje zdecydowały się zwiększyć częstotliwość operacji z terminami zapadalności z siedmiu dni w tygodniu do codziennych.

Z informacji z EFE.

READ  ¿Desempleado? Meta ofrece estas vacantes en la Ciudad de México