19 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

F1: Dyrektor generalny McLarena, Zak Brown, pochwalił Chico Pereza

F1: Dyrektor generalny McLarena, Zak Brown, pochwalił Chico Pereza

Z wyjątkiem ostatniego wyścigu Grand Prix Singapuru, czerwony Byk Dominację utrzymał w sezonie ligowym 2023 Formuła 1 Było to spowodowane jego działaniami Maxa Verstappena I Sergio PerezaGdzie Przy tej okazji dyrektor generalny McLarena, Zak Brown, złożył hołd Czechowi.

Co Zac Brown powiedział Chico Perezowi?

Trzeba pamiętać, że kilka tygodni temu Brawn nie docenił występu meksykańskiego kierowcy, uznając, że gdyby Red Bull miał dwa Chico Pérezy, pierwsze miejsce w klasyfikacji kierowców byłoby znacznie bliżej.

„Połączenie Maxa i Red Bulla jest w tej chwili nie do pobicia, a Max i zespół nie popełniają żadnych błędów. Gdyby mieli w samochodzie dwóch Sergio, z całym szacunkiem, ten turniej byłby bardzo otwarty. Mają więc coś wyjątkowego z Maxem i Red Bullem.”

Podkreślił jednak przy tej okazji, że jeśli Max Verstappen zabłyśnie na torze, wygrywając większość konkursów, to w dużej mierze dzięki występom, jakie pokazał. Czech Perez Chociaż proces przystosowania się do RB19 był trudny, ogólnie zakończył się osiągnięciem dobrych wyników.

„To bez wątpienia najlepszy samochód (RB19). Ale obecnie jest to także najlepszy kierowca w najlepszym samochodzie, a kiedy te dwie rzeczy się łączą, jest nie do pobicia. Ale na pewno jest „Magic Max”, ponieważ Sergio Pérez to bardzo dobry kierowca wyścigowy, który wygrywa wyścigi i zajmuje drugie miejsce w mistrzostwach„Ale nie dominuje w ten sam sposób” – skomentował w wywiadzie dla Motorsport-Total-com.

Dodał: „Myślę, że to pokazuje, że samochód jest najlepszy, a Sergio to świetny kierowca. Ale spójrzcie na poziom Maxa, jest po prostu nie do pokonania”.

Jak wygląda klasyfikacja kierowców Formuły 1?

Chociaż Grand Prix Singapuru nie było najlepszym wyścigiem dla Red Bulla, było nim Verstappen i Perez pozostali na szczycie z odpowiednio 374 i 223 punktami; Kierowca Mercedesa Lewis Hamilton z dorobkiem 180 punktów zajął trzecie miejsce. Fernando Alonso z Aston Martin jest czwarty ze 170 punktami, a pierwszą piątkę uzupełnia kierowca Ferrari Carlos Sainz ze 142 punktami.

READ  Checo Pérez bierze gwizdki z „Tifosi”