20 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ekwador zwolnił Fernando Villavicencio w zamieszaniu i żalu z powodu przestępstwa politycznego

Ekwador wystartował kandydat Do prezydenta Ekwadoru został zamordowany w środę, Fernando Villavicenciow pochmurny dzień sprzeczanie się Ich bliscy, ale w ostatniej chwili dziesiątki wyznawców mogły pożegnać się po politycznej zbrodni.

Po specjalnym alarmie nie mogli nawet do niego dotrzeć krewni Zamknij swoje matkaDyskretna karawana towarzyszyła trumnie Villavicencio Z domu pogrzebowego pamięci na cmentarz Montolivo, na północ od Quito, aby pożegnać się z dziennikarzem, który chciał kandydować na prezydenta w dniu, w którym czarni połączyli się w żałobie z białymi pragnącymi pokoju.

Przy wejściu do ośrodka uspokajał media: „Mój ojciec włożył na głowę całą korupcję kraju, ale widzę, że nie jest sam, że towarzyszy mu tutaj wielu pięknych ludzi”. Memoriałjedna z jego córek Tamia Villavicencioktóra chciała uczcić ojca piosenką, czepia się jego namalowanego portretu.

Villavicencio został zastrzelony w zeszłą środę po południu, wychodząc z domu zgromadzenie W szkolnym kompleksie w północnym Quito, przestępstwo, za które jest sześciu zatrzymanych – wszyscy Kolumbijczycy – ale gdzie nieznany za rozkazem zabicia go.

Zgłosił groźby śmierci kilka dni wcześniej po tym, jak poświęcił temu swoje życie raport Korupcja i ugruntowanie pozycji potężnego wroga byłego prezydenta Rafaela Correi (2007-2017), na podstawie jego dochodzeń i skarg dziennikarskich.

„Zawsze mówił mi, że tzw Tylko Ochrona polega na tym, że się nie bał, jak coś się stanie, to się stanie” – zapewniała jego córka, która wspomina, że ​​w ostatniej rozmowie jej ojciec przez łzy wyznał, że zaszedł dalej, niż myślał.

Ten pożegnalny dzień był widziany pochmurny Z powodu rodzinnych kłótni niektórzy krewni – matka, bracia, wujowie i siostrzeńcy – zarówno w zakładzie pogrzebowym, jak i na cmentarzu, donieśli, że żona zmarłego, Weronika Saroz, z którą nie mieszkał od sześciu lat, nie jest pozwolono się pożegnać.

READ  Odkryto skuteczne przeciwciała przeciwko wszystkim typom Covid-19

Jednak zmiana ostatecznej decyzji ostatecznie pozwoliła trumna Ponownie opuścił cmentarz w kierunku centrum wystawowego, gdzie rano wszystko było gotowe do ostatecznego pożegnania jego wyznawców.

„To strata, A obrażenia Za duży dla niego Ekwador„Był jedyną osobą, która miała pełne przesłanie, uczciwą osobą, która walczyła z korupcją i corismo” – powiedziała Alexandra Guevara, która podkreśliła, że ​​lider. „

Z modlitwą, wzniesioną pięścią, zostawiając kwiaty, a przede wszystkim z łzyludzie w Wiersz Przeszli obok trumny, na której wisiał biały sztandar z godłem ich formacji”.BudujeI jego twarz.

Około dwudziestu kibiców, głównie kobiet, nosiło koszulki biały albo kto GraOd rana stoi pod drzwiami pogrzebowymi, które wypełnione były bukietami kwiaty.

napięty i krzyczy „wejdźmy” i „Ferdynand Obecny, wieczny prezydent”, a nawet próbowali rozbić ogrodzenie, w związku z czym musiała interweniować policja, rzucając gazem pieprzowym w kibiców i dziennikarzy stojących przy drzwiach.

the krzyki Krytyka i krytyka byłego prezydenta była stałym elementem zebranych na przyjęciu pożegnalnym i tych, którzy pamiętają Villavicencio Właśnie z powodu jego krytyki i donosów w czasie rządów pasekktóry za pośrednictwem swoich portali społecznościowych stanowczo zaprzeczał, jakoby miał cokolwiek wspólnego z przestępstwem.

Jego zwolennicy też w to wierzą państwo. Sympatyczka Maria Beatriz Tenagiro powiedziała, że ​​to „przestępstwo polityczne i przestępstwo państwowe, ponieważ kiedy państwo cię nie chroni, państwo jest winne”.

ostatni z nieznany Wciąż nierozstrzygnięte jest, kto zastąpi kandydata wyboryktóry odbędzie się 20 sierpnia br. skład”BudujeWciąż decyduje o nazwie i konsultacjach Krajowa Rada Wyborcza (CNE) na kandydata.

„Jesteśmy teraz w tym bólu i będziemy go utrzymywać, dopóki nie skończymy z tym pośmiertny. Jednak kierujemy zapytania do CNE Nawet w terminie możemy przekazać osobę” – powiedział w piątek kandydat klubu tej formacji i były minister spraw wewnętrznych generał Patricio Carrillo.

READ  Plany podróży, last minute, aktualności i nie tylko

Z informacji z EFE