18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ekspert IT przejął kryptowalutę wydobywczą w komendzie policji w Polsce – Mining Wikipedia News

Lokalne media podały, że polska policja odkryła tajną operację kopania kryptowalut w ich siedzibie w Warszawie. Ekspert IT oskarżony o tworzenie cyfrowych monet na policyjnych komputerach został zwolniony, a sprawa trafiła do prokuratury.

Polska policja atakuje specjalistów IT za kopanie kryptowalut w pracy

Funkcjonariusze polskiej Policji odkrywają, co lokalne media określiły jako farmę wydobycia kryptowalut Policja Siedziba w Warszawie. ten Górnictwo Akcję zorganizował podobno ekspert informatyczny, obywatel organów ścigania, powołując się na dwa niezależne źródła na portalu informacyjnym tvn24.pl.

Ekspert IT w komendzie policji w Polsce przyłapany na kopaniu kryptowaluty

Koparka kryptowalut używała policyjnych komputerów, które zmodernizował za pomocą kart wideo i specjalnego oprogramowania. Chociaż sprzęt górniczy zużywa ogromne ilości energii elektrycznej ze względu na energochłonny proces przetwarzania walut, największym problemem jest to, że dane mogły wycieknąć z policyjnej bazy danych.

Komputer przechowuje wiele poufnych informacji, takich jak raporty i pliki cyfrowe od współpracowników sieci. Funkcjonariusze policji twierdzą, że ich baza danych nie została naruszona i jak dotąd nie wykryto żadnych naruszeń wewnętrznej policyjnej sieci przesyłania danych.

Ekspert IT został zwolniony, kontrakt innego pracownika, którego rola nie została jeszcze ujawniona, i zostanie rozwiązana. Inspektor Marius Sierra, rzecznik Komendy Głównej Policji (KGP), potwierdził Gazette Viborza, że ​​koparka kryptowalut została natychmiast zwolniona. Skomentował również:

Urządzenie, z którego korzystał, nie było połączone z żadną bazą danych, a sprawa dotyczyła głównie kradzieży energii elektrycznej, znanej jako „kopanie kryptowalut”.

Rzecznik polskiej policji dodał, że sprawa została już przekazana do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie trwa śledztwo w sprawie popełnienia przestępstwa. Eksperci pracują obecnie nad oszacowaniem strat policji na podstawie energii elektrycznej wykorzystywanej do wydobywania cyfrowych monet.

Co sądzisz o operacji kopania kryptowalut odkrytej w polskiej komendzie policji w Warszawie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Tagi w tej historii

Monety, Kryptowaluta, Koparka kryptowalut, Wydobywanie kryptowalut, Kryptowaluta, Pracownik, Siedziba, Dochodzenie, ekspert IT, Specjalista ds. Informatyki, Górnik, Górnictwo, Farma górnicza, Działalność górnicza, Myślenie, Oficerowie, Oficerowie, Polska, Policja, Polskie, Kancelaria Adwokacka, Warszawa

Kredyty obrazkowe: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Odmowa: Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest to bezpośrednia oferta ani oferta kupna, sprzedaży, rekomendacji lub zatwierdzenia jakichkolwiek produktów, usług lub firm. Bitcoin.com Nie świadczy doradztwa inwestycyjnego, podatkowego, prawnego ani księgowego. Ani Spółka, ani autor nie ponoszą bezpośredniej ani pośredniej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub spowodowane użyciem lub wiarygodnością jakichkolwiek treści, towarów lub usług, o których mowa w tym artykule.

READ  Polska próbuje przełamać barierę praworządności