20 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Gniew z powodu polskiego planu uniemożliwienia Żydom odbudowy wojennych domów | Masakra

Kilka lat temu Shoshana stała przed budynkiem w Greenberg Łódź. Polska, Kiedyś należała do jej rodziny, miała w rękach stare zdjęcie i łzy na twarzy.

Greenberg, obecnie 74 lata i mieszkający w Tel Awiwie, próbował odzyskać utracone mienie Masakra. Jego ojciec był głową ważnej, zamożnej rodziny żydowskiej w Lots, która posiadała budynki przemysłowe, domy mieszkalne i posesje letniskowe.

Po przybyciu nazistów skonfiskowano mienie wraz z rodzinną biżuterią. Byli zmuszeni Dużo getta. Później ojciec Greenberga i jego rodzeństwo zostali wysłani do Auschwitz, a przeżył tylko jego ojciec. Po wojnie nowy komunistyczny rząd w Polsce znacjonalizował skonfiskowane mienie, a ocaleni z niewspieranego Holokaustu odbudowali swoje życie gdzie indziej.

Bo Upadek komunistycznej Europy w 1989 rokuWiększość krajów byłego obozu sowieckiego podjęła kroki w celu zapewnienia odszkodowań i odszkodowań przedwojennym żydowskim cywilom. Polska jest jedynym dużym krajem Nie zaimplementowano Taki plan – teraz jest bliski utrudnienia płac.

Oczekuje się, że w najbliższych tygodniach w polskim parlamencie przejdzie ostatnia faza nowej ustawy, która wyznaczy 30-letni termin na zaskarżenie skonfiskowanego mienia, blokując tym samym roszczenia.

Polski rząd powiedział, że nowe przepisy mają na celu zapobieganie oszustwom i „nadużyciom”. To nie jest odpowiedzialność Holokaustu, ale okrucieństwa popełnione przez Niemców [occupiers]”. Jednak ruch ten spotkał się z ostrą krytyką wielu krajów, w tym Wielkiej Brytanii, Izraela i Stanów Zjednoczonych.

Izraelskie MSZ powiedziało: „To nie jest historyczna debata o odpowiedzialności za Holokaust, ale moralny dług wobec tych, którzy byli obywatelami Polski i których mienie zostało zrabowane podczas Holokaustu i rządów komunistycznych”.

W zeszłym tygodniu Stany Zjednoczone powiedziały, że prawo „spowoduje nieodwracalne szkody”. Zarówno dla Żydów, jak i nie-Żydów, skutecznie likwidując roszczenia o odkupienie mienia i odszkodowanie odebrane podczas znacjonalizowanego Holokaustu w czasach komunizmu.

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ambasada Brytyjska w Warszawie wyraziły zaniepokojenie polskim rządem. Eric Pickle, specjalny wysłannik Wielkiej Brytanii ds. spraw po Holokauście, Tweeted: „Odzyskiwanie skonfiskowanego mienia żydowskiego to sprawa niedokończona. Wielu przyjaciół w Polsce upiera się przy zgodzie na uczciwy i sprawiedliwy plan.

READ  Polska potwierdza zwolnienie polskiego lekarza w południowym Czadzie

Gideon Taylor, prezes wykonawczy Światowej Organizacji Odbudowy Żydowskiej, powiedział Widz Prawo mówi „straszny błąd” i „zasadniczo usuwa wszelkie roszczenia”. Dodał: Argumenty, że polski rząd powinien być prawnie stanowczy są słuszne, bardzo rozsądne stanowisko. Jednak z tym wiąże się konieczność rozwiązania podstawowych problemów.

Inne kraje byłego bloku sowieckiego były „prostopadłe” w stosunku do przeszłości. „Ale Polska stara się ignorować przeszłość, gazetę o tym, jaka jest wielka niesprawiedliwość”. Niektóre wybitne postacie z Polski „odniosły się do historii otwarcie i otwarcie, ale niestety są silne głosy, które odrzucają wszelkie próby zobaczenia, co się stało. Mam nadzieję, że zwyciężą błyskotliwe głowy, ale jest to bardzo trudne” – powiedział Taylor.

Trzy lata temu Polska Zrobiłem z tego przestępstwo Został skazany na karę do trzech lat więzienia pod zarzutem współudziału w nazistowskich zbrodniach wojennych. Zwłaszcza po międzynarodowej opozycji Izraela i Stanów Zjednoczonych, Warszawski rząd ustąpił, co sprawia, że ​​cywilne bez przestępstwa.

Przed II wojną światową w Polsce, największej społeczności na świecie, mieszkało ponad 3 miliony Żydów Europa. Około 90% zginęło podczas Holokaustu, wielu w nazistowskich obozach zagłady. Ludność żydowska w Polsce liczy obecnie około 10 tysięcy.

Ambasada RP w Londynie powiedziała, że ​​prawo „nie dyskryminuje żadnej osoby ani grupy, ani nie ma być wrogie wobec żadnej partii, w tym izraelskich lub żydowskich imigrantów”.

Dodał: „Polskie prawo umożliwia osobom wszystkich narodowości i narodowości dochodzenie swoich praw, w tym w postępowaniu cywilnym, w celu uzyskania odszkodowania za mienie utracone w wyniku powojennej nacjonalizacji.

„Polska przywiązuje wielką wagę do upamiętnienia ofiar ludobójstwa dokonanego przez niemieckich okupantów na ich terytorium w czasie II wojny światowej”.

Ojciec Greenberga poprosił ją, aby pewnego dnia wykupiła rodzinną własność. Wreszcie w 2016 roku świętowała swój dzień w polskim sądzie. „Na stanowisku świadka byłem silniejszy niż stal. Głos mojego ojca zabrzmiał z moich ust, w imieniu mojej rodziny iw imieniu 6 milionów Żydów, którzy zginęli” – powiedział.

READ  SuperEnduro: Billy Bolt zdominował pierwszą rundę w Polsce

Po tym, jak sąd orzekł, że jest prawnym spadkobiercą, poszła na grób ojca. „Powiedziałem mu, że wygrał i reputacja rodziny została przywrócona”.

Jednak w ciągu kilku tygodni polski księgi wieczyste odrzuciły wniosek o rejestrację nieruchomości w jego imieniu, powołując się na „ostrzeżenie” wydane w latach pięćdziesiątych. „Byłem w szoku. Jestem spadkobiercą, ale nie właścicielem”.

Nowe prawo jest kolejnym ciosem dla Greenberga i innych pokoleń szukających odkupienia. „Nieruchomość nie należy do polskiego rządu, należy do mojej rodziny. Nieważne, ile lat minęło” – powiedział. „Mam nadzieję, że na świecie nie będzie pokoju. Nigdy nie zapomnę, nigdy nie wybaczę. Nigdy. ”