20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dzień żartu: Pochodzenie „Prima aprilis” i dlaczego obchodzony jest on co roku 1 kwietnia |  odpowiedzi

Dzień żartu: Pochodzenie „Prima aprilis” i dlaczego obchodzony jest on co roku 1 kwietnia | odpowiedzi

Stulecie odkryć stało się czasem, w którym zaczęto obchodzić festiwal równie wyjątkowy, co zabawny. Podobnie jak Prima Aprilis obchodzony jest w Ameryce Łacińskiej 28 grudnia każdego roku, ponad 400 lat temu, ważny sektor Europy przyjął, stworzył i ogłosił… dzień Żarty Jak Rocznica W którym szyderstwo i sarkazm są dopuszczalne. W naszej notatce podpowiadamy, dlaczego to wydarzenie obchodzone jest każdego roku 1 kwietnia, także w części Ameryki Północnej i Środkowej, jakie jest jego pochodzenie i w jakich krajach jest uważane za święto.

Jaka jest geneza Dnia Pranków i dlaczego obchodzony jest on co roku 1 kwietnia?

Z tej okazji w różnych krajach świata obchodzona będzie rocznica o zabawnym znaczeniu Pierwszy dzień czwartego miesiąca roku, tj 1 kwietnia. Data ta ma na celu stworzenie przyjemnej atmosfery wynikającej z ustanowienia Nowego Roku i jego związku z kalendarzem gregoriańskim.

Wszystko Dzień żartu On Pamiętajcie o tym epizodzie, w którym Karol IX, król Francji, w styczniu 1563 roku przygotował dekret mający na celu ujednolicenie tej samej daty Nowego Roku w całym kraju. I tak w połowie XVI wieku ogólnoświatowe publiczne obchody nadejścia Nowego Roku rozpoczęły się 25 marca i trwały do ​​1 kwietnia, przy czym we Francji każde święto związane z końcem roku obchodzono w różnych częściach Francji. . Ten kraj ma inną historię.

Z tego powodu król zadecydował edyktem z Roussillon, że nowelizacja zacznie obowiązywać od 1 stycznia 1567 r. Legenda jednak głosi, że część francuskich i amerykańskich kolonii protestanckich zwlekała z przyjęciem i zaakceptowaniem tej zmiany . Kontynuowali świętowanie Nowego Roku aż do pierwszego dnia czwartego miesiąca roku.

Od tego momentu część populacji francuskiej zaczęła nawiązywać kontakt „Prima aprilis” lub „Prima aprilis” Ci, którzy byli zdezorientowani, nie pamiętali dobrze lub nie byli świadomi nowego okresu obchodów, wierzyli, że 1 kwietnia jest nadal częścią nowego roku.

READ  Jak wygląda wojna na Ukrainie w odległej „twierdzy Rosji”, jednym z najbiedniejszych regionów kraju?

obecnie, Dzień żartów lub dzień głupców Ma na celu upamiętnienie jego pamięci poprzez pomysłowe i dowcipne ceremonie oraz czynności, takie jak przyklejanie lub wieszanie papierowej rybki na czyichś plecach lub wykonywanie praktycznych żartów.

Dowiedz się, kiedy i gdzie wzięły się obchody Dnia Pranków oraz dlaczego obchodzone jest corocznie 1 kwietnia. (Zdjęcie: Getty Images)

Które kraje na świecie obchodzą Dzień Pranków 1 kwietnia każdego roku?

Choć jest to nieoficjalne święto, które wywodzi się z Europy Zachodniej, z biegiem czasu Dzień Pranków zyskał miejsce w obchodach narodowych krajów położonych w centralnym regionie Starego Kontynentu.

W tym samym czasie Niemcy, Austria, Szwajcaria, Włochy, Holandia i belgijskie miasta, takie jak Flandria i Walonia, były gospodarzami tej uroczystości poświęconej żartom, rozrywce i rozrywce, ale ma ona swoją własną tożsamość.

Na przykład wśród Niemców tradycją jest wykorzystywanie dnia żartów do opowiadania historii, anegdot lub dostarczania wymyślonych informacji, na ogół zaskakujących lub pobudzających wyobraźnię, co nazywa się „Aprilshires”, w Szkocji żartujących nazywa się „gowk”, a w Brazylię i Portugalię nazywają obchodami rocznic. . Podobnie jak Dia da Minterra.