20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Członkowie Kongresu proponują wakat dla prezydent Peru Diny Boluarte

Członkowie Kongresu proponują wakat dla prezydent Peru Diny Boluarte

Członkowie Kongresu z pięciu grup złożyli nową propozycję wakatu wobec Prezydenta Peru, Dinę Bolwartiktóry jest już wcześniej badany Prokuratura Krajowa o zarzucanym przestępstwie Bezpodstawne wzbogacenie W przypadku zegarków Rolex.

Z dokumentu wynika, że ​​śledztwo prowadzone przez biuletyn informacyjny La Enserona, w którym przejrzano ponad 10 000 oficjalnych zdjęć Bolarte Zegarry, ujawniło partię 14 zdjęć. godzinyWiele z nich to wysokiej klasy te, z których korzysta prezydent.

Będzie to trzeci wniosek o wakat złożony przeciwko prezydentowi. Kongres odrzucił dwie poprzednie propozycje.

Według dziennikarza Ernesto Cabrala Dina Bolwart mogła zobaczyć w sumie 14 zegarków, w tym „Rolex wart tysiące kapci”, którego cena nie odpowiada jej aktualnej pensji.

Podkreślił, że Głowa Państwa nie wiedziała, jak wyjaśnić, dlaczego materiały te nie pojawiły się w żadnym z jej oświadczeń złożonych przed sądem. Krajowe Jury Wyborcze (JNE)Zgodził się jednak nosić zegarki Rolex i zapewniał, że są one „wytworem jego wysiłku i pracy” i że nie pochodzą z epoki nowożytnej.

Przeczytaj także: Rolexgate: Jaka jest cena luksusowych zegarków, która postawiła Dinę Bolwarti przed sądem?

„Do chwili obecnej pani Dina Bolwart nie wyjaśniła ani bezpośrednio, ani rządowi, pochodzenia maksymalnie trzech zegarków Rolex, które prasie udało się uchwycić na ramieniu Prezydenta podczas różnych oficjalnych czynności” – czytamy w propozycji naboru , zgodnie z którym głowa państwa „w wielu przypadkach skłamałaby”.

Propozycja została podpisana przez członków Kongresu z Peru Libre, Klubu Sądowniczego, Peru Dwustulecia, Akcji Ludowej, Zmiany Demokratycznej – Razem dla Peru i niektórych krajów spoza Rady. Łącznie ma poparcie 25 prawodawców.

Prezydentowi grozi wstępne śledztwo w sprawie przestępstw nielegalnego wzbogacenia się i niezapisania danych w dokumentach. W ubiegły piątek prokuratorzy i policja przeszukali dom prezydent Diny Boluarte przy ulicy Los Halcones w Sorcillo. Bolwarti ma się pojawić w piątek, 5 kwietnia.
Dołącz do naszego kanału

EL UNIVERSAL jest teraz dostępny na Whatsapp! Na urządzeniu mobilnym odkryj najważniejsze wiadomości dnia, opinie, rozrywkę, trendy i nie tylko.

kop

READ  Aquamation: Jak działa ta metoda spalania?