28 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dwa najsłynniejsze powody medycyny, aby utrzymywać, że COVID-19 powstał w laboratorium

Obraz komputerowy wygenerowany przez Nexu Science Communication we współpracy z Trinity College Dublin pokazuje strukturalny reprezentatywny model betakoronawirusa, typu wirusa związanego z COVID-19, NEXU Science Communication / via REUTERS

Wiele powiedziano w ciągu ostatniego półtora roku o Pochodzenie wirusa koronowego, ale Nie znaleziono odpowiedzi, która zadowoliłaby całe środowisko naukowe. Po jednej stronie są ci, którzy trzymają się teorii zoonotycznejWystępuje, gdy choroba jest przenoszona między zwierzętami a ludźmi. Z drugiej strony są tacy, którzy uważają, że wirus został zaprojektowany przez naukowców i może uciec z laboratorium w Wuhan.

Chociaż na początkowe pytanie nie można odpowiedzieć z całą pewnością, Richard Muller I Stephen Quay Opublikowali kolumnę w gazecie ten Dziennik Wall Street Wymieniają wszystkie powody, dla których bronią drugiej teorii. Müller Jest emerytowanym profesorem fizyki w Uniwersytet Kalifornijski I dawny główny świat w Lawrence Berkeley National Laboratory. zakrętZe swojej strony jest założycielem firmy biofarmaceutycznej i współautorem książki „Pochodzenie wirusa: Fakty stojące za mikrobem, który zabił miliony ludzi.

Pierwszy znak, na którym zatrzymali się, aby obalić teoria źródeł zwierzęcych jest to, jak wiadomo z doświadczenia z SARS-1 w 2003 i Zespół oddechowy na Bliskim Wschodzie W 2012, Wiele osób musi zostać zarażonych wirusem-gospodarzem zwierzęcym na długo przed mutacją wirusa, aby mógł zostać przeniesiony z człowieka na człowieka. To jest w Chiny Baza danych na koniec 2019 roku zawierająca ponad 9000 próbek szpitalnych od osób z objawami grypopodobnymi COVID-19.

Teoria naturalnej choroby odzwierzęcej przewiduje, że w tych próbkach zostanie wykrytych od 100 do 400 infekcji COVID-19. Nie oczekuj oczywiście, że hipoteza przecieku laboratorium będzie zero”, wspominają autorzy. To ostatnie wynika z faktu, że jeśli wirus został już stworzony przez naukowców, wirus nie będzie krążył przed opuszczeniem laboratorium. Światowa Organizacja Zdrowia Przeanalizuj próbki Z bazy danych i znalezione Zero urazów przed pandemią.

Richard Mueller i Stephen Quay, naukowcy kwestionujący naturalne pochodzenie wirusa Corona
Richard Mueller i Stephen Quay, naukowcy kwestionujący naturalne pochodzenie wirusa Corona

Ponadto po SARS-1 i MERS-CoV stwierdzono, że Ponad 80% zwierząt na rynkach docelowych, na których ogniska rozprzestrzeniania się wirusa zostały zakażone wirusem. W marcu 2020 r. profesor immunologii i mikrobiologii Christian Andersen Opublikował artykuł wskazujący, że wkrótce zostanie znaleziony żywiciel wirusa. “Poszukując żywiciela na początku 2020 r., chińscy naukowcy przetestowali ponad 80 000 zwierząt z 209 gatunków, w tym dzikich, domowych i handlowych. Jak stwierdzono w badaniach Światowej Organizacji Zdrowia, Nie znaleziono żadnego zwierzęcia zakażonego SARS-CoV-2. To odkrycie silnie wspiera teorię wycieku in vitro.Mueller i Quay mówią.

READ  Simone Biles o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym w Tokio 2020: „To cud, że wylądowała stojąc na ćwiczeniu podnoszenia ciężarów”

ten Korona wirus To rozprzestrzenienie się wśród nas do dnia dzisiejszego ma poważny przełom: furyna . miejsce dekoltuOh FCS za jego skrót w języku angielskim. Według autorów Ta mutacja jest zbyt złożona, aby była wynikiem spontanicznych zmian Wytwarzane przez mutacje lub promieniowanie i tylko Może być wprowadzony przez człowieka lub przez naturę. Naturalny proces, w którym zachodzi rekombinacja, nazywa się i zachodzi, gdy wirus wymienia część siebie z innym podobnym wirusem, jednocześnie zarażając tę ​​samą komórkę. Ale Mueller i Quay powiedzieli:Baza danych National Institute of Health pokazuje, że nie ma ani jednego FCS na ponad 1200 wirusów, które mogą wymieniać się z SARS-CoV-2.″.

Dodany do informacji dostarczonych przez tych autorów jest dodawany przez lekarza Stanley Alexander, Założyciel Zarząd Amerykańskiego Towarzystwa Reumatologii Klinicznej, także w felietonie opublikowanym w Dziennik Wall Street. Pierwszą rzeczą, którą mówi lekarz, jest to Podczas SARS-1 koronawirus przechodził powtarzające się mutacje w podkowcach przed przeniesieniem na cywet -Ssaki, które stałyby się istotne dla ludzi. A potem cierpiał na wiele mutacji wewnątrz cywetu, zanim stał się przystosowany do ludzi.

Kiedy „stał się człowiekiem”, przeszedł dalsze mutacje, aby stać się złośliwym. Skąd wiemy? Obie te mutacje zostały zidentyfikowane. Ani jednej pośredniej mutacji nie znaleziono w SARS-2mimo usilnych starań o znalezienie kozła ofiarnegomówi Aleksander.

Różne typy koronawirusów mają wspólne białko, którego używają do wnikania do komórek.  Według badań opublikowanych w Science Signaling białko to może być celem potencjalnego leku, który je blokuje w przyszłości.
Różne typy koronawirusów mają wspólne białko, którego używają do wnikania do komórek. Według badań opublikowanych w Science Signaling białko to może być celem potencjalnego leku, który je blokuje w przyszłości.

Wreszcie koronawirus charakteryzuje się Korona cierniowa -to by było RNA . białka-, I Aby wirus został aktywowany, te ciernie muszą zostać podzielone. W procesie wytępienia tych kolców żywotny jest gospodarz, ponieważ enzym wywołujący mitozę pochodzi z jego komórki. “Wirus potrzebuje współpracy gospodarza, ale gospodarz lepiej sobie radzi, jeśli miejsce cięcia składa się z określonej kolejności aminokwasów: prolina – arginina – arginina – alanina.. To orzeczenie w SARS-2 jest wyjątkowe i nie było widziane w innych koronawirusach, co sugeruje, że mogło to być „stworzone przez człowieka” lub inżynieria wsteczna.Ponadto autor stwierdza, że ​​wariant ten ma niewielkie powinowactwo do komórek nietoperzy podkowca, co skłoniło go do przekonania, że ​​„Można być pewnym, że ten wirus nigdy nie był widziany u nietoperzy. Pozostaje tylko jedno odpowiednie źródło pochodzenia”.

READ  Health and Communities sugerują wstrzyknięcie trzeciej dawki osobom chorym na raka i osobom starszym w domach opieki | Społeczność

Jasne, Debata na temat pochodzenia wirusa SARS-CoV-2 jest daleka od rozstrzygnięcia. Chociaż było i nadal jest, to prawda Konsensus naukowy co do koncepcji, że wirus pojawił się w podobny sposób, jak pojawił się SARS 2 – To znaczy na “mokrym targu” w Chinach i po przejściu przez nietoperze i może jakieś inne zwierzęta-, Brak konkretnych wyników na poparcie tej teorii, pojawienie się pewnych wskaźników budzących wątpliwości oraz brak przejrzystości chińskiego reżimu przed i po rozprzestrzenieniu się wirusa sprawiają, że odpowiedź na to pytanie jest coraz bardziej kontrowersyjna..

Czytaj: