3 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dlaczego widzimy cienie w ciemności?  Nauka odpowiada – Naucz mnie o nauce

Dlaczego widzimy cienie w ciemności? Nauka odpowiada – Naucz mnie o nauce

Rzeczywiście, w pewnym momencie, gdy leżałeś na łóżku w całkowitej ciemności, zobaczyłeś cień, który okazał się stosem brudnych ubrań. Zatem istnieje wiele przykładów cieni, które można zobaczyć w całkowitej ciemności, ale dlaczego niektóre cienie różnią się bardziej niż sama ciemność? Dziś nauka rozwiązała tę zagadkę.

Czy zauważyłeś kiedyś, że nawet w ciemności widzisz cienie? To nie jest gra naszych umysłów, ale raczej prawdziwy fakt mający podłoże naukowe, który eksperci ujawnili i rzucili na tę sprawę światło.

Przede wszystkim zdefiniujmy ciemność, ponieważ Zintegrowany Instytut Medyczny Szczerze definiuje je jako „miejsce, w którym światło jest przyćmione lub odczuwa się jego brak”, zatem, jak widzimy, ciemność to nic innego jak zwykły brak pobliskiego źródła światła.

Podobnie możemy zdefiniować czym są cienie, gdyż wg Królewska Akademia HiszpańskaCienie, zwane także RAE, to ciemne obrazy, które są rzucane na dowolną powierzchnię przez nieprzezroczysty przedmiot w momencie przechwycenia ich przez bliskie lub odległe źródło światła, tj. są to ciemność powstała w wyniku interferencji obiektu, którego nie mogą przeniknąć promienie świetlne .

Jeśli cień z definicji jest ciemnością, prawda?Dlaczego widzimy cienie, gdy jest ciemno??

Aby wyjaśnić, dlaczego widzimy cienie nawet w nocy, musimy zrozumieć dwa podstawowe czynniki.

Źródło obrazu: Espacio Fundación Telefónica

Ciemność nie jest substancją ani nie składa się z niczego, ale światło nią jest, ponieważ są cząsteczkami światła lub fotonami wysyłanymi przez świetliste ciało. Kiedy zapada noc, ponieważ nie ma słońca, a światła w pobliżu są wyłączone, nie oznacza to, że istnieje całkowity brak cząstek światła, ponieważ cząstki te zawsze mogą przedostać się z innych gwiazd, takich jak Księżyc i odległe gwiazdy, lub coś bliższego, np. żarówki w innym pomieszczeniu lub na zewnątrz.Twój dom.

Oznacza to, że nigdy nie znajdziesz się w całkowitej ciemności. W ramach tego samego systemu warto także zwrócić uwagę na cudowną pracę naszych oczu, które spędzając czas w ciemności przyzwyczajają się do braku jakiegokolwiek źródła światła, czego efektem jest ostrość widzenia, z jaką możemy dostrzec rzucane cienie przez przedmioty, nawet gdy jest ciemno.

READ  Novartis przejmuje Arctos Medical

Należy zaznaczyć, że zgodnie z informacjami otrzymanymi od Uniwersytet w Granadzie w HiszpaniiLudzkie oko jest w stanie wychwycić do granicy promieniowania elektromagnetycznego lub fotonów wynoszącej co najmniej 5, podczas gdy żarówka, a nawet księżyc może wyemitować znacznie więcej niż ta ilość.

Należy również wspomnieć o odległości między źródłami światła a cieniami, ponieważ zachowują się one różnie w zależności od intensywności emitowanego światła, jego bliskości lub odległości oraz pozycji, z której jest rzucane. Im bliżej źródła światła, tym większy cień i odwrotnie.

Krótko mówiąc, fakt, że potrafimy dostrzec cienie nawet w nocy lub gdy jesteśmy w ciemnym miejscu, ma częściowo związek ze skutecznością ludzkiego oka i alternatywnymi źródłami światła znajdującymi się w pobliżu.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.