18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dowódca wojskowy podejmuje cywilną zmianę w Sudanie

Dowódca wojskowy podejmuje cywilną zmianę w Sudanie

dowódca wojskowy l Sudan Przewodniczący Rady Suwerenności, Abdela Fattaha Al-Burhana Obiecałem dzisiaj, że kiedy to się skończy konflikt przeciwko potężnej grupie paramilitarnej Siły Szybkiego Wsparcia (daleko) zapewni przejście do rządów cywilnych, choć z drugiej strony Nie przyjął zawieszenia broni Zasugeruj to Organizacja Narodów Zjednoczonych dla niego Id al-Fitrktóry oznacza koniec świętego miesiąca dla muzułmanów Ramadan.

W swoim pierwszym przemówieniu od rozpoczęcia działań wojennych Al-Burhan powiedział: „Jesteśmy przekonani, że pokonamy tę próbę z mądrością i siłą, w sposób, który zachowa bezpieczeństwo i jedność ojczyzny i pozwoli nam zapewnić przejście do rządy cywilne”. Ostatniego dnia 15 zostało to nagrane na taśmie wideo z okazji pierwszego dnia tego święta religijnego.

W wideo opublikowanym przez oficjalną telewizję sudańską, które trwało tylko minutę, generał wskazał, że Sudan otrzymał „bardzo poważną ranę, która spowodowała śmierć i obrażenia, rodziny zostały przesiedlone, a obiekty i domy zostały zniszczone”.

Bez odpoczynku i zmartwychwstania

Wczoraj Organizacja Narodów Zjednoczonych zaproponowała trzydniowy rozejm, aby zbiegł się w czasie z okresem świątecznym pod koniec Ramadanu, ale tylko armia królewska dowodzona Mohameda Hamdana Dagalo Hamidti – Siłacz Sudanu – poparł go jednostronnie.

I zgodziliśmy się na humanitarny rozejm na okres 72 godzin, począwszy od 06:00 czasu lokalnego dzisiaj, co zbiega się z błogosławionym Eid Al-Fitr, aby otworzyć korytarze humanitarne w celu ewakuacji obywateli i umożliwienia im przyjęcia ich rodzin.

Grupa paramilitarna powiedziała: „Potwierdzamy nasze zobowiązanie w okresie ogłoszonego zawieszenia broni do całkowitego zawieszenia broni i ostrzegamy przed ciągłymi wykroczeniami drugiej strony poprzez nieprzestrzeganie ogłoszonego zawieszenia broni”.

Jednak armia sudańska wydała oświadczenie po zobowiązaniu się armii królewskiej do zawieszenia broni, w którym nie wspomniała o takiej możliwości, a według Ife walki trwały przez cały dzień.

Tymczasem Globalna Organizacja Zdrowia (zDziś zaznaczył, że od wybuchu konfliktu w Sudanie zginęło co najmniej 413 osób, a 3551 zostało rannych.

READ  Wikingowie przybyli do Ameryki przed Kolumbem: badanie

Do tej liczby dodaje się współczynnik Międzynarodowa Organizacja Migracji (Międzynarodowa Organizacja Migracji).

Trzech innych pracowników z Organizacji Narodów Zjednoczonych, w tym przypadku z Światowy Program Żywnościowy (Światowy Program Żywnościowy), w podobnym incydencie pierwszego dnia konfliktu.

Plany przesiedlenia i ewakuacji

Agencje ONZ zaczęły już rejestrować przypadki przesiedleńców i Sudańczyków ubiegających się o azyl w innych krajach, takich jak Czad.

the Agencja ONZ ds. Uchodźców (UNHCRWczoraj, w czwartek, zaznaczył, że szacuje się, że od początku konfliktu od 10 do 20 tys. osób opuściło region Darfur w zachodnim Sudanie i szukało schronienia w Czadzie.

rzeczniczka Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA) dla Sudanu Sophie Carlson powiedziała dziś EFE, że próbują zweryfikować liczbę przesiedleńców, ponieważ sytuacja nie jest do końca jasna, chociaż potwierdziła przesiedlenie nieokreślonej liczby Sudańczyków w kraju.

W międzyczasie przygotowywane są plany ewakuacji dla krajów europejskich, takich jak Hiszpania, chociaż źródła europejskie, które prosiły o zachowanie anonimowości, ponieważ nie są upoważnione do rozmawiania z mediami, potwierdziły EFE, że w tej chwili sytuacja nie podlega ewakuacja przez bitwy.

Z informacji z EFE