21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dowiedz się, jak elektryczny hamulec postojowy może uratować Ci życie podczas jazdy – opowiedz mi o nauce

Dowiedz się, jak elektryczny hamulec postojowy może uratować Ci życie podczas jazdy – opowiedz mi o nauce

Zdjęcia: eurotaller.com | płótno

Umiejętność prowadzenia samochodu jest zadaniem bardzo złożonym, gdyż do prawidłowego prowadzenia samochodu potrzebna jest różna wiedza, a nie tylko umiejętność uruchomienia samochodu i kręcenia kierownicą; Niezbędna jest także znajomość znaków drogowych i elementów tworzących nasz samochód: do czego służy każdy znak w samochodzie, jego części, układów chłodzenia i hamulców, na co musimy zwrócić szczególną uwagę ze względu na niebezpieczeństwo, jakie stwarzają w tym konkretnym przypadku. sprawa. Ważny system ulega awarii.

Samochody są wyposażone w elektroniczne hamulce postojowe, które działają jako awaryjne wspomaganie parkowania, gdy konwencjonalne hamulce nie działają dobrze z powodu awarii. Ale czy ten typ hamulca naprawdę działa? Tutaj wyjaśnimy tę wątpliwość i co się stanie, jeśli podczas jazdy uruchomisz elektryczny hamulec postojowy.

Dzieje się tak, jeśli włączysz elektryczny hamulec postojowy, gdy samochód jest w ruchu

Według testów przeprowadzonych przez techników Consumer Reports, łącznie dziewięć samochodów osobowych, SUV-ów, ciężarówek i pojazdów elektrycznych przetestowano przy prędkościach 5 mil na godzinę, 20 mil na godzinę i 60 mil na godzinę na linii prostej i zakrętach, a także na mokrej i suchej nawierzchni.

„Odkryliśmy, że elektryczny hamulec postojowy zatrzymuje samochód” – powiedział Mike Crossen, technik samochodowy w Consumer Reports. „Zaciągnięcie hamulca postojowego można najlepiej opisać jako głośne zatrzymanie. Ogólne wrażenia wahają się pomiędzy zatrzymaniem w panice a normalnym hamowaniem.

Choć jest to system, który może pomóc w sytuacjach awaryjnych, hamulce te zatrzymują samochody stopniowo, czyli stopniowo zmniejszają prędkość i zatrzymują pojazdy w sposób kontrolowany.

Kredyty obrazkowe: Freebek

Oto jak należy używać awaryjnego hamulca postojowego podczas jazdy

Jeśli znajdziesz się w sytuacji awaryjnej, aby bezpiecznie zahamować tą metodą, wystarczy przytrzymać włącznik hamulca, aż samochód się całkowicie zatrzyma. Nie należy go pchać ani ciągnąć tylko raz, tak jak ma to miejsce podczas parkowania samochodu, to nie pomoże. Niektóre pojazdy wyświetlają na desce rozdzielczej ostrzeżenie informujące o włączeniu hamulców.

READ  Top 3 japońskich samochodów sprzedawanych w Meksyku w 2024 r

Jeśli zwolnisz kluczyk, hamulce zostaną wyłączone, co jest przydatne, aby samochód nie hamował nagle w wyniku niepożądanego użycia. Ponieważ samochód jest zaparkowany, hamulec postojowy pozostaje aktywny, można go następnie zwolnić i odjechać lub ustawić skrzynię biegów w położeniu „P”. Pamiętaj, że hamulec ręczny jest niezależny od centralnego układu hamulcowego samochodu i w ten sposób hamulec ręczny staje się alternatywą w przypadku, gdy normalnie używane hamulce zawiodą.

Pamiętaj, że jeśli nagle napotkasz problem z hamowaniem, możesz wcisnąć pedał po raz drugi i w ten sposób uzyskać pewne hamowanie.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.