20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Do jakich miejsc na świecie mogę podróżować, mając jedynie meksykański paszport?

Do jakich miejsc na świecie mogę podróżować, mając jedynie meksykański paszport?

Paszport meksykański to oficjalny dokument tożsamości wydawany przez Meksyk Sekretarz ds. stosunków zewnętrznych (SRE), który oprócz tego, że będzie dokumentem tożsamości i obywatelstwa, będzie niezbędny przy planowaniu lub wyjeździe za granicę.

Aby tam podróżować, nie zawsze konieczne jest uzyskanie dodatkowego dokumentu tożsamości, np. wizy amerykańskiej Zjednoczone państwo Lub specjalne pozwolenia na podróż do innych krajów. Na całym świecie możesz wybierać spośród różnych miejsc docelowych.

To może cię zainteresować: Paszport meksykański 2024: zaktualizowana cena, rabaty i wymagania

Jeśli Twoim planem na rok 2024 są podróże i poznawanie nowych miejsc, większej różnorodności kultur, próbowanie nowych kuchni i poznawanie historii, VANGUARDIA udostępnia Ci kompletną mapę do eksploracji Oraz lista ze zdjęciami 50 miejsc, które możesz odwiedzić z meksykańskim paszportem:

Ameryka

1. Argentyna.

Według Światowa Organizacja TurystykiArgentyna to najczęściej odwiedzany kraj w Ameryce Południowej, z różnorodnym klimatem, cudami natury, znaną na całym świecie kulturą, zwyczajami i gastronomią.

To będzie miasto Buenos AiresOferuje różnorodne zajęcia kulturalne, podkreślając życie nocne.

Kolejną atrakcją turystyczną są wodospady Iguazu. Jest to najsłynniejszy wodospad w okolicy, można go zwiedzać i podziwiać widoki.

5. Kolumbia.

Miasto Bogota, możesz robić różne rzeczy Kultura i rozrywkaObecność Muzeum Złota, Plaza de Bolivar.

Będzie inna opcja MedellinObecność sztuki, innowacji i atrakcji przyrodniczych. Posiada stadion Atanasio Gerardo, który jest dedykowany sportowi i wyróżnia się organizacją, miejskim pięknem, zieloną przestrzenią i pieczołowitą konserwacją.

Azja

36. Korea Południowa.

Obszar ten charakteryzuje się różnorodnością naturalnego krajobrazu, w tym gór, lasów i lasów Starożytne świątynieObecność tradycyjnych miast i innych dużych, nowoczesnych miast.

Obowiązkowym punktem wizyty byłoby największe miasto w Korei Południowej powódź. Możesz cieszyć się starożytnymi świątyniami i sanktuariami, pięknymi parkami publicznymi, najnowocześniejszym designem, centrami handlowymi i jednymi z najlepszych restauracji w całej Azji.

38. Hongkong.

Jeśli wolisz duże miasta, Hongkong jest idealnym miejscem dla Ciebie. Podzielony na trzy sekcje, Kowloon, wyspa Hongkong i Nowe Terytoria.

Kowloon zlokalizowane jest w centrum wyspy Hongkong, gdzie znajduje się większość drapaczy chmur.

Możesz wspiąć się na Szczyt Wiktorii, skąd będziesz cieszyć się panoramicznymi widokami, jakie oferuje, lub jeśli wolisz przechowywać swoje zakupy, Mong Kok będzie miejscem dla Ciebie.

Oto 50 krajów, które możesz odwiedzić z meksykańskim paszportem. Zalecamy zaplanowanie wakacji z wyprzedzeniem. W ten sposób będziesz mógł cieszyć się nim w pełni.

Wesoła wycieczka!

Warto zaznaczyć, że dzięki meksykańskiemu paszportowi masz klucz do otwarcia drzwi do niezrównanych przeżyć. Jedno z tętniących życiem miast Ameryka Łacińska Do majestatycznych gór EuropaPrzejazd przez cudowną kulturę Azja I rajskie krajobrazy Oceania-Świat jest na wyciągnięcie ręki.

Zanim jednak zdecydujesz się na jakąkolwiek podróż, pamiętaj o zapoznaniu się z wymogami wjazdowymi dla każdego kraju, który chcesz odwiedzić. Niektóre kraje mogą wymagać specjalnych wiz lub szczepień. Rezerwuj loty i zakwaterowanie z wyprzedzeniem, szczególnie jeśli podróżujesz w sezonach, w których panuje wzmożony popyt.

Dodatkowo, jeśli pozwala na to Twój budżet, zaopatrz się w ubezpieczenie podróżne, które zabezpieczy Cię na każdą ewentualność. Naucz się kilku podstawowych zwrotów w języku kraju, który odwiedzasz, a także rozważ wymianę walut i noś przy sobie gotówkę oraz karty kredytowe.

READ  Podobno rakiety lub pociski wylądowały w Polsce, w pobliżu granicy z Ukrainą; Są co najmniej dwa zgony