23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Latynoscy studenci w Gruzji zmagają się z „nienawistnymi komentarzami” po śmierci Lakena Rileya

Latynoscy studenci w Gruzji zmagają się z „nienawistnymi komentarzami” po śmierci Lakena Rileya

(CNN) — We wspólnym oświadczeniu opublikowanym w sobotę w mediach społecznościowych dwie organizacje studenckie zajmujące się społecznością latynoską na Uniwersytecie Georgia (UGA) oświadczyły, że otrzymały „nienawistne komentarze” po niedawnej śmierci Lakina Rileya.

Jak wcześniej informowała CNN, Lakin Hope Riley, 22-letni student Uniwersytetu Augusta, został znaleziony martwy w czwartek w pobliżu jeziora na terenie kampusu UCLA. Jogging Według władz w okolicy.

CNN podało wcześniej, że Jose Antonio Ibarra, obywatel Wenezueli mieszkający w pobliżu kampusu w Atenach, został oskarżony o morderstwo Rileya.

Amerykański organ imigracyjny i celny (ICE) potwierdził w niedzielę, że Ibarra nie jest obywatelem USA i przybył do kraju nielegalnie w 2022 r.

„W świetle ostatnich wydarzeń stajemy w obliczu bolesnej rzeczywistości nienawiści i nietolerancji, na którą nie ma miejsca w naszej społeczności uniwersyteckiej” – stwierdziły we wspólnym poście na Instagramie Stowarzyszenie Studentów Latynoskich UGA i latynoska organizacja mentorska LISTo na kampusie.

W poście czytamy dalej: „Bolesne i dyskryminujące komentarze po tragicznej stracie jednej z nas głęboko wstrząsnęły nami wszystkimi. Tego bólu nie należy wykorzystywać do rasizmu, nienawiści czy ksenofobii”.

Jak ogłosił uniwersytet, stowarzyszenie Rileya Alpha Chi Omega na UGA, gdzie jest zapisany do wiosny 2023 r., zorganizuje w poniedziałek czuwanie ku pamięci ofiary i innego studenta UGA, który zmarł na kampusie w zeszłym tygodniu.

Podejrzanego zatrzymano w 2022 roku w El Paso

Z oświadczenia agencji wynika, że ​​Wenezuelczyk Jose Antonio Ibarra wjechał do Stanów Zjednoczonych w pobliżu El Paso w Teksasie i został aresztowany przez Urząd Celny i Ochrony Granic 8 września 2022 roku.

„Został objęty okresem próbnym i zwolniony do dalszego przetwarzania” – zauważa ICE.

Według ICE, Ibarra został również aresztowany we wrześniu 2023 r. przez policję miasta Nowy Jork i oskarżony o „zachowywanie się w sposób skutkujący obrażeniami osoby nieletniej poniżej 17 roku życia oraz naruszenie prawa jazdy”. NYPD wypuściła Ibarrę „przed wydaniem nakazu aresztowania” – twierdzi NYPD.

READ  Stany Zjednoczone nie widzą powagi Rosji w negocjacjach z Ukrainą. Poproś o 4 zobowiązania – Uno TV

CNN skontaktowało się z nowojorską policją w celu uzyskania informacji o zdarzeniu.

26-letnia Ibarra została aresztowana w piątek i oskarżona o morderstwo popełnione podczas popełnienia innego przestępstwa, bezprawne uwięzienie, porwanie i zatajenie śmierci innej osoby w związku z zabójstwem Lakina Rileya, jak podało wcześniej CNN. Przebywa bez możliwości wyjścia za kaucją w więzieniu hrabstwa Clark.

Według agencji urząd ds. imigracji i egzekwowania prawa celnego (ICE) w Atlancie wydał nakaz aresztowania Ibarry po jego aresztowaniu w piątek.

Żona podejrzanego twierdzi, że kiedy byli razem, był „cichym facetem”.

Żona Jose Antonio Ibarry, z którą był w separacji, stwierdziła, że ​​jest „cichym facetem” i dobrze ją traktował, gdy byli razem.

W niedzielę Liling Franco powiedziała CNN SMS-em, że nie miała żadnego kontaktu z Ibarrą od miesięcy po zerwaniu z nim i że zachowuje się „jak każda osoba w tej sytuacji”, gdy dowiedziała się, że ktoś, z kim kiedyś mieszkała, był aresztowany w… Podejrzenie o morderstwo.

„Byłem w szoku, kiedy chłonąłem wszystko, co o nim mówiono” – powiedział, dodając, że chciałby z nim usiąść, aby mógł „bezpośrednio wyjaśnić, co się stało”.

Franco powiedział, że nic nie wie o tej sprawie i nie chce się w nią wtrącać, ale wyraził współczucie dla ofiary.

„Ostatecznie najbardziej chcę sprawiedliwości dla Riley” – powiedział.

Na pytanie, czy status imigracyjny Ibarry stał się centralnym punktem sprawy, Franco odpowiedział, że przestępstwa nie były powiązane z konkretną narodowością.

Skomentował: „Nie możemy nadać obywatelstwa przestępcy. Przestępcy są na całym świecie”.

26-letni Ibarra jest oskarżony o zabicie studenta Uniwersytetu Augusta Lakina Rileya, którego ciało znaleziono w czwartkowe popołudnie w pobliżu bieżni na kampusie UCLA.