16 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Chiny ogłaszają sankcje wobec Nancy Pelosi za jej wizytę na Tajwanie – El Financiero

Chiny ogłosił sankcje wobec przewodniczącego Izby Reprezentantów USA, Nancy PelosiO jego historycznej podróży na Tajwan W tym tygodniu, co czyni ją najwyższym rangą urzędnikiem USA oddanym przyjmowaniu sankcji od Pekinu.

Chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło Nieokreślone sankcje wobec Pelosi i jej najbliższej rodziny Po tym, jak rzecznik opuścił Japonię w piątek wieczorem. Wcześniej rzeczniczka MSZ Hua Chunying powiedziała na regularnym briefingu prasowym, że napięcia wokół Tajwanu w tym tygodniu były „w całości spowodowane przez prezydenta Pelosiego i amerykańskich polityków”.

Chiny nie sprecyzowały, na czym polegają sankcje, ale wcześniejsze środki uniemożliwiły ludziom wjazd do Chin, Hongkongu czy Makau lub prowadzenie tam działalności gospodarczej. Takie ograniczenia będą prawdopodobnie w dużej mierze symboliczne dla Pelosi.

Waszyngton jak dotąd opierał się karaniu swojego odpowiednika w chińskiej Izbie Reprezentantów i urzędnika nr 3 w linii sukcesji, Li Zhanshu, za jej centralną rolę w Egzekwowanie prawa bezpieczeństwa narodowego w Hongkongu w 2020 roku. Wang Chen, wiceprzewodniczący legislatury i członek 25-osobowego Biura Politycznego, jest najwyższym rangą chińskim urzędnikiem stojącym przed sankcjami USA.

W zeszłym roku Pekin ukarał byłego sekretarza stanu USA, Mike PompeoTak jak prezydent Joe Biden i jego administracja objęli urząd. Pompeo odwiedził Tajwan dopiero po odejściu rządu i został usankcjonowany przez Chiny.

W 1979 roku Stany Zjednoczone formalnie uznały rząd w Pekinie i zerwały więzy z Tajwanem Pekin rości sobie prawo do swojego terytorium w ramach swojego zobowiązania „Jeden Chiny”. Pekin postrzega wizytę Pelosi jako ostatnią z serii kroków mających na celu „opróżnienie” tej umowy.

Chiny powiedziały na początku tego tygodnia, że ​​pozycja Pelosi jako drugiej w kolejności prezydenckiej sprawiła, że ​​jej podróż stała się zbyt delikatna. Pekin odpowiedział na jego podróż: Bezprecedensowe ćwiczenia wojskowe wokół Tajwanw tym wystrzeliwanie pocisków w morze Przekroczenie linii dzielącej Cieśninę Tajwańską.

READ  Elon Musk wykorzystuje swoją popularność w Internecie do lobbowania w FAA. poszło źle

Sekretarz stanu Anthony Blinken powiedział, że Chiny zdecydowały się „przesadnie zareagować” na podróż Pelosiego i wykorzystać to jako pretekst do zaangażowania się w prowokacyjne działania wojskowe.