23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Biden ma nadzieję na zawieszenie broni w Gazie w przyszły poniedziałek – DW – 27.02.2024

Biden ma nadzieję na zawieszenie broni w Gazie w przyszły poniedziałek – DW – 27.02.2024

prezydent Zjednoczone państwo, Joe BidenaDziś, w poniedziałek (26.02.2024), wyraził „nadzieję” na osiągnięcie porozumienia o zawieszeniu broni w regionie. Strefa Gazy Na przyszły poniedziałek.

„Mój doradca ds. bezpieczeństwa narodowego powiedział mi, że jesteśmy już blisko, ale jeszcze tego nie osiągnęliśmy. Mam nadzieję, że do przyszłego poniedziałku uda nam się osiągnąć zawieszenie broni” – powiedział prezydent reporterom w Nowym Jorku.

Prezydent ujawnił, że Izrael zgodził się zaprzestać ataku na Strefę Gazy podczas świętego miesiąca Ramadan, zgodnie z porozumieniem o rozejmie, które jest nadal w trakcie negocjacji.

Biden powiedział w wywiadzie dla programu komika Setha Meyersa w NBC: „Ramadan się zbliża, a Izraelczycy zgodzili się, że nie będą przeprowadzać żadnych działań w ciągu Ramadanu, aby dać nam czas na ewakuację wszystkich zakładników”. .

Doradca Bidena ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan powiedział w niedzielę CNN, że Stany Zjednoczone: IzraelEgipt i Katar osiągnęły porozumienie w sprawie „podstawowych wytycznych” ułatwiających zawieszenie broni w Gazie i wymianę izraelskich zakładników na więźniów palestyńskich.

Biden skomentował to podczas wizyty w lodziarni w Nowym Jorku z rożkiem czekoladowo-miętowym w dłoni wraz z gospodarzem Sethem Meyersem, którego program „Late Night with Steh Meyers” kończy 10 lat.

Krótko przed tym grupa demonstrantów zebrała się w Rockefeller Center, dokąd Biden udał się, aby nagrać wywiad z Myersem, aby zaprotestować przeciwko wojnie w Gazie i żądać zawieszenia broni.

Źródła zbliżone do negocjacji odbywających się dziś w poniedziałek w Doha pomiędzy delegacjami Kataru, Egiptu i Stanów Zjednoczonych ujawniły: Izrael Islamski ruch Hamas powiedział hiszpańskiej agencji EFE, że rozmowy „posuwają się do przodu” w celu uzgodnienia wymiany zakładników w Gazie w zamian za więźniów palestyńskich.

Jesteśmy Rozmowy w Doha Rozmowy te są następstwem rundy konsultacji, które odbyły się w piątek i sobotę w Paryżu pomiędzy Izraelem, Stanami Zjednoczonymi, Egiptem i Katarem w celu ustalenia warunków nowego porozumienia.

READ  popełnia jeden z najbardziej śmiercionośnych ataków; Jest 21 zabitych żołnierzy - El Financiero

Od początku wojny Izrael i Hamas osiągnęły dopiero pod koniec listopada tygodniowe porozumienie o rozejmie, które pozwoliło na uwolnienie 105 zakładników w zamian za 240 więźniów palestyńskich.

Prawie 30 000 Palestyńczyków zginęło podczas ponad czterech miesięcy wojny w Strefie Gazy, która rozpoczęła się po ataku Hamasu na terytorium Izraela 7 października, w którym zginęło około 1200 osób, a 230 innych zostało porwanych.

Ostatnia aktualizacja o 07:16 CET.

P (efe, AFP)

Wojna i biznes w Izraelu

Ta przeglądarka nie obsługuje komponentu wideo.