18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Darmowa gra planszowa promująca zdrowie fizyczne i psychiczne

Darmowa gra planszowa promująca zdrowie fizyczne i psychiczne

Uratuj planetę przed zagrożeniami dla zdrowia, budując własną ścieżkę: stawiaj czoła wyzwaniom, ulepszaj swoje umiejętności i pokonuj wrogów, przerażające istoty i złoczyńców, którzy chcą zniekształcić ludzkie życie na planecie, zagrażając zdrowiu fizycznemu i psychicznemu, a wszyscy oni stają się coraz bardziej trudne do kontrolowania. To jest główny argument za Kształtujący zdrowiewspólna gra planszowa, której celem jest promowanie zdrowia fizycznego i psychicznego, a także edukacja ekologiczna dzieci w wieku od 9 do 12 lat, opiera się na dwóch założeniach: rozrywce i promowaniu wartościowej nauki.

Pierwsza edycja tej gry była możliwa dzięki sponsoringowi Meridiano Seguros, który będzie bezpłatnie dystrybuował grę pomiędzy centrami edukacyjnymi, które o to poproszą (wystarczy wypełnić formularz na stronie), a została zaprojektowana przez iAcademia (startup, którego celem jest w celu poprawy wyników nauczania uczniów, opierając się na… narzędziach, grach i aktywnych metodologiach sztucznej inteligencji) we współpracy z Cookie Box Gamification & Serious Games, firmą konsultingową specjalizującą się w stosowaniu projektowania gier do doświadczeń cyfrowych i osobistych.

dochodzenie

To narzędzie pedagogiczne jest efektem kompleksowego procesu badawczego, w ramach którego konsultowano ponad 150 dokumentów roboczych, takich jak poradniki towarzystw naukowych, katalogi i strony internetowe instytucji publicznych i prywatnych, a także ekspertów z zakresu profilaktyki zaburzeń fizycznych, psychicznych i psychicznych. choroby. I zdrowie środowiskowe… „Celem gry jest uświadomienie młodym ludziom wpływu podejmowanych teraz decyzji na ich zdrowie w przyszłości. Obejmuje aktualne tematy, takie jak negatywny wpływ nadużywania ekranu, napoje energetyczne, wapowanie , a nawet kwestie związane z cyberbezpieczeństwem i cyberprzemocą.” Game Design.

Ponadto Health Shapers promuje współpracę, pracę zespołową i wymianę pomysłów. „To pionierska gra, w której zastosowano szybką inżynierię i techniki sztucznej inteligencji w celu wydobycia kluczowych informacji i sformułowania pytań w oparciu o dowody naukowe” – mówi Federico Juarez, autor gry i dyrektor akademicki Katedry Sztucznej Inteligencji na Uniwersytecie Środkowoeuropejskim. -Uniwersytet UCH.

READ  ➤ Obecnie tylko specjalny widok będzie w stanie naprawić błąd w wizualnej układance pustyni w 5 sekund | Wirusowe wyzwanie | kierunki | wirusowe | Test logiczny | Meksyk

Zespół multidyscyplinarny

W fazach testów uczestniczyły dzieci z letniego kampusu Fundacji Lucentum, Cefires (Centrum Szkoleń, Innowacji i Zasobów Edukacyjnych) Wspólnoty Walenckiej, Wydziału Edukacji Rady Miejskiej Elche oraz eksperci ds. zdrowia i gier z różnych uniwersytetów i instytucji. Którzy w dodatku już pracują nad przystosowaniem gry do formatu cyfrowego.