24 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dania, pierwszy kraj europejski, który położył kres Covid

Bruksela. – Kiedy dowiedział się, że tajemniczy wirus z chińskiego rynku w Wuhan dotarł przez Włochy do europejskich krajów, duński rząd nie tracił czasu na izolację od świata surowym zamknięciem.

Równie szybko, gdy się pojawił, zajął się długo oczekiwaną szczepionką przeciwko Covid-19. Wraz z szybkością, z jaką przybywały lodówki laboratoryjne, w ramieniu Duńczyków zastosowano biologiczny czynnik chłodniczy.

Po 18 miesiącach nagrodą za wysiłek i poświęcenie jest pełny powrót swobód obywatelskich, które pandemia przyniosła prawie 6 milionom mieszkańców.

Administracja socjaldemokratycznej premier Mette Frederiksen zniosła wszelkie ograniczenia nałożone w celu zwalczania wirusa Corona, a tym samym zakończyła kryzys zdrowotny, stając się pierwszym europejskim krajem, który to zrobił.

Nadal są kontynuowane kontakty [ante casos positivos] oraz zalecenia dotyczące dalszego stosowania testów w różnych warunkach, takich jak szkoły”, wyjaśnia EL UNIVERSAL Henrik Ullum, dyrektor generalny Statens Serum Institute.

Opinia publiczna nadal powinna podjąć środki ostrożności, aby uniknąć przeniesienia wirusa Covid-19. Ale generalnie tak, jest powrót do normalności, z praktycznie usuniętymi ograniczeniami – przyznaje.

„Praca zespołowa” to tajemnica duńskiego sukcesu, mówi profesor odpowiedzialny za reagowanie na zagrożenia infekcyjne i biologiczne.

Kraj skandynawski przeszedł do normy, odnotowując średnio 325 nowych przypadków dziennie, trzy zgony i pełne objęcie szczepieniami dla 84% populacji.

Tak więc to mała liczba hospitalizowanych osób i wysoki poziom szczepień pozwoliły na zniesienie ograniczeń, mówi Ollum.

„Nasz sukces zależy od kompleksowego systemu badań i monitorowania przypadków, który pozwolił nam zlokalizować chorobę, zamknąć gminy, zidentyfikować wirusa i jego warianty, a także wyizolować zarażonych i osoby z nimi najbliższe.

„To, w połączeniu z niezwykłą zdolnością Duńczyków do przestrzegania wytycznych i wielką gotowością do szczepień, pozwoliło nam dotrzeć do obecnej sytuacji” – wyjaśnia.

Ale przede wszystkim podkreśla, że ​​było to wynikiem „wysokiej odpowiedzialności społecznej i zaufania do społeczeństwa”.

READ  Ukraina. – Jeśli lepiej wyrzucić kochanki Putina z Paryża – mówi amerykański dziennikarz.

Podkreśla, że ​​wspólne prace pozwoliły na ścisłą kontrolę choroby i opanowanie poważnych infekcji, przy jednoczesnym opracowaniu najskuteczniejszych narzędzi do powstrzymania epidemii w obliczu radykalnych zmian wskaźników zdrowotnych.

Michael Bang Petersen, profesor na Wydziale Nauk Politycznych Uniwersytetu w Aarhus, dodaje do kluczy do osiągnięć Północy fakt, że od początku kryzysu rząd bardzo skrupulatnie podkreślał, że walka z pandemią była zbiorowa. Projekt.

Przejrzyste były też władze. Z najwyższych poziomów zapowiadano, że podczas „Bitwy” będą popełniane błędy, ponieważ był nieznanym wrogiem.

Zamiast polaryzacji szeregi różnych rodzin politycznych połączyły się. Mimo różnic między partiami politycznymi zawsze dominowała wspólna podstawa, która jest niezbędna do utrzymania wizji, że tylko one wspólnie odniosą sukces w walce z wirusem Corona.

Tak więc istnieje korelacja między środkami powstrzymywania, szerokim zasięgiem szczepień i zaufaniem zarówno do społeczeństwa, jak i rządu.

Zapytany, czy administracja podjęła słuszną decyzję o wznowieniu życia tak jak poprzednio, tj. kawiarni, restauracji i klubów nocnych bez masek na twarz i dystansu społecznego, Olom odpowiedział: „Przygotowanie było kluczowe w zarządzaniu epidemią Covid. Duński rząd powiedział, że jest gotowy do pracy wraz z rozwojem choroby. ”.

„Uważnie monitorujemy ewolucję epidemii tutaj w Danii i na całym świecie i zareagujemy, jeśli sytuacja się zmieni” – mówi specjalista.