17 maja, 2024

Cylinder w Polsce (42-64)

Kronika Lublina-Casademonta: wałek w Polsce (42-64)FIBA

Bez granic i strachu przed czymkolwiek, The Casamonta Saragossa Znów dał wystawę. Tym razem w Polsce, na bezsilnym torze nad Lublinem Mistrzowska klasa Mariony Ortiz (18 punktów, 10 zbiórek, 7 asyst, 36 PIR) i doskonałość Leo Fibicha (20 punktów, 7 zbiórek, 5 asyst), osiągnąć Piąte zwycięstwo w Eurolidze (42-64) I zapewnij sobie trzecie miejsce w grupie. Niezwykłe losowanie na zakończenie pierwszej rundy najlepszych europejskich zawodów.

Znakomicie prowadzony lokalny zespół Gustavsson (18 punktów i 10 zbiórek) Ani aragoński mur obronny, ani cierpliwość Casadmonta, aby wiedzieć, jak czekać na swój moment, aby nie dać się sfrustrować i nie przerwać gry w końcowych fazach, aby zakończyć wszelki spokój. I to wszystko Bez Dialo, Contero ostatecznie wycofał się z powodu problemów fizycznych.

Z obroną jako symbolem i Marioną w roli dyrygenta orkiestry, Casademont Zaragoza rozpoczął od wyschnięcia rywala w Lublinie i po pierwszych pięciu minutach prowadził 0-7, zdobywając pięć punktów i kilka zbiórek z katalońskiej podłogi. Gospodarze zdobycie pierwszych punktów zajęło gospodarzom siedem minut, ale Casademont nie wykorzystał tego momentu, aby objąć prowadzenie. Po dominacji w pierwszej kwarcie (6-14) w 14. minucie zdobyli aż dwanaście punktów (7-19). Potwierdza to postęp, jaki poczynili Hermosa i Gervasini w ostatnich tygodniach. Pivec także zadebiutował ze swoimi pierwszymi punktami, Ale zespół Aragonii, ich dobry moment i dobra obrona (20-26).

Lublin był nieco bliżej (22-26), ale Casademont zdobył nowy cios i na trzy minuty przed końcem wrócił na dziesięć prowadzenia (22-32). To samo zrobił w drugiej kwarcie, podczas gdy Carlos Cantero rozdzielał wysiłki i minuty pomiędzy swoją drużynę. Ekipa aragońska nie wpadła w panikę, cierpliwie kontynuowała misję, czekając na swój moment. Trójki Leo pozwoliły mu zwiększyć prowadzenie do nowego rekordu wynoszącego piętnaście punktów (27-42) w niecałe trzy minuty po zakończeniu kwarty. Lublin został cięty, ale nie na tyle, aby zmartwić Aragonii (31-24).

READ  Katastrofa ekologiczna w Polsce: w rzece pojawiło się 200 kg martwych ryb, rząd otwiera gabinet kryzysowy

Niedługo po rozpoczęciu ostatniej kwarty drużyna Aragonii osiągnęła nowy rekord (33-49), a pierwsze punkty Atkinsona pokazały jego wysiłek w sezonie. Tam mecz się przerwał, a Lublin był zupełnie bezsilny w zatrzymaniu zainicjowanego Casademonta, który zdobył 27 punktów. Różnica (33-60) i było to ich piąte zwycięstwo w Eurolidze z pełną stanowczością i opanowaniem. Prawie nic.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Bisser (3), Heil (7), Zeitara, Gustavsson (18), Shook (4) – wyjściowa piątka – Adamczuk, Kościńska, Jesiorna, Kuper (2), Ullmann (1) i Zimborska (7).

Casamont Saragossa: Mariona Ortiz (18), Atkinson (2), Feibich (20), Vega Gimino (3), Geldof – pięć startów –, Gulbe (8), Holesińska (1), Gervacini, Bivek (4) i Hermosa (8).

obszary: 6-14, 14-12, 16-11, 22-11.

Sędziowie: Valentin Olliot (Francja), Alexandra-Iona Stan (Rumunia) i Nicola Bejat (Norwegia).