3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Chaos w mediach publicznych w Polsce: Pracownicy nie chcą odejść z pracy

Chaos w mediach publicznych w Polsce: Pracownicy nie chcą odejść z pracy

Dymisja grupy telewizji publicznej TVP po nagłej zmianie kierownictwa polskich mediów wzbudziła wątpliwości prawne i polityczne.

Reklama

W polskich mediach publicznych trwa zamieszanie prawne. Obydwa zespoły, które podpisały kontrakty pod poprzednim ultrakonserwatywnym zarządem, oraz kadra powołana w grudniu, Uważa się je za uzasadnione.

Poprzedni zespół rządowy na czele z Mateuszem Morawieckim, Odmawia ustąpienia Próbując utrzymać swoje stanowiska. Pracownicy administracji Morawieckiego uważają działania obecnego rządu proeuropejskiego Donalda Tuska za nielegalne.

W grudniu nowy polski dyrektor podjął decyzję o zastąpieniu urzędników wyższego szczebla krajowych mediów publicznych.Koniec kontroli politycznej mediów” przez poprzednie kierownictwo.

Różne zdania

Decyzja wywołała jednak kontrowersje wśród byłych pracowników TVP, którzy przenieśli się do gmachu telewizji publicznej TVP Domagaj się swoich praw z politykami Morawieckiego Prawa i Sprawiedliwości (PiS).

„Ludzie właśnie się dowiedzieli, że minister Sienkiewicz (minister kultury) taki jest Działając nielegalnie. Jej decyzja i wnioski zostały bezpośrednio uchylone przez Trybunał. Ludzie zdają sobie z tego sprawę” – powiedział Michał Adamczyk, szef TVP poprzedniej kadencji.

„Dla Polski, dla rządzących, dla Europy bardzo ważne jest, aby to zobaczyć Brak ogólnej zgody wobec autorytarnych posunięć i metod, które wprowadza Tusk” – powiedział poseł PiS Arkadiusz Mularcik.

Z dnia na dzień nowy rząd podjął decyzję o ograniczeniu audycji i odwołaniu audycji w polskim publicznym radiu i telewizji, uzasadniając to nowym szefem administracji koniecznością. Aby „zwrócić” Polakom media publiczne Po latach „akcji”.

Wątpliwości prawne

Organizacje pozarządowe i eksperci podkreślają jednak, że choć popierają decyzję o zmianie charakteru mediów publicznych w Polsce. Wzbudziło to wątpliwości prawne oraz zasady dotyczące sposobu przeprowadzania zmian.

„W ostatnich latach środki masowego przekazu stały się rzecznikami rządzącej większości na niespotykaną dotychczas skalę To naprawdę potrzebuje zmiany” – powiedział Maciej Nowicki, dyrektor Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w Polsce.

READ  Angelo Henriquez z Polski: Największym zespołem Chile jest La U

„Wątpliwości budzi jednak forma prawna, w jakiej dokonano zmian: polski porządek konstytucyjny Nie jest ministrem ani politykiem „Kto odpowiada za powoływanie szefów mediów publicznych” – dodał.

Standardy czasopism

Nowa grupa telewizji publicznej chce stworzyć medium Na poziomie dziennikarskim. Proces ten jest jednak nieco utrudniony ze względu na kontrowersyjną sytuację prawną, podziały społeczne oraz niepełny dostęp do infrastruktury telewizyjnej i budynków…

„Potrzebne jest stworzenie normalnego programu informacyjnego. Chcielibyśmy taki mieć Całkowicie obiektywny projektPokazała poglądy wszystkich stron i nie skupiała się wyłącznie na krytykowaniu jednych i chwaleniu innych” – powiedział Gregors Sajor, dyrektor telewizyjnej agencji informacyjnej.

Zwolennicy PiS nadal protestują w Warszawie przeciwko zmianom wprowadzonym przez władzę Tuska, zwłaszcza w mediach publicznych. Tymczasem koalicja rządząca I przygotowania

„Zatwierdzamy tegoroczny budżet, co nie ulega wątpliwości Pilna sprawaSą takie kwestie, jak podwyżki wynagrodzeń nauczycieli i oczywiście stabilizacja sytuacji w mediach, którymi zajęła się PiS” – powiedziała wicepremier Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaszka.

W mediach publicznych głosy są nadal podzielone i konflikt ten z pewnością pozostanie Swoją decyzję pozna w sądzie. Tymczasem niektóre redakcje telewizji publicznej są zamknięte.