5 maja, 2024

Australia i Polska awansują do półfinału United Cup

Australia pokonała Polskę, Chiny, pokonała kontuzjowanego Novaka Djokovica i wyeliminowała Serbię. Byli pierwszymi dwoma krajami, które dotarły do ​​półfinału Pucharu United rozgrywanego w Australii.

Polska nie dała Chinom szansy na awans do półfinału, wygrywając 3:0 w ćwierćfinale. Iga Świątek i Hubert Hurkacz Wygrali swoje mecze singlowe, a Katarzyna Peter i John Zieliński zwyciężyli w grze mieszanej z Yu i Sonem w trzech setach 6:3, 5:7 i 10:7.

Kolejny ćwierćfinał pomiędzy Australią a Serbią zakończył się zwycięstwem gospodarzy. W pierwszym meczu Novak Djokovic przegrał 6:4, 6:4 z Alexem de Minaurem, w którym musiał kilkakrotnie odwiedzać fizjoterapeutę z powodu dyskomfortu prawej ręki i nadgarstka.

W drugim meczu Alja Domljanovic wygrała 6:1, 6:1 z Nataliją Stevanovic, więc mecz mieszany pomiędzy Australijczykami Storm Hunterem i Matthew Eptonem a Serbami Tejaną Ratanovic i Nikolą Kasiciem nie doszedł do skutku.

Dzień ten przyniósł także zdecydowane zakończenie fazy grupowej, w której doszło do starć między nimi Grecji i KanadzieZ Grupy B w Sydney i Francji z Włochami, z D, w tym samym australijskim mieście.

Grecja wygrała mecze pojedyncze, a Stephanos Tsitsipas pokonał Stephena Deesa 6:2, 6:3 w godzinę i siedemnaście minut, a Maria Zakari 7:6 (2) 6:3 pokonała Leilę Fernandez. . W grze podwójnej Funga z Papamichailem, Tsitsipasem i Auger-Aliassime również przegrano ze Szwajcarią, która w ćwierćfinale zmierzy się z Niemcami.

READ  Gwiazdy drugiego półfinału Eurowizji 2023, belgijski Vogue i Armenia oraz polski „Sanelasos”: oto 10 finalistów