22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska poza UE?  Taka jest idea „Legalnego Polexitu”

Polska poza UE? Taka jest idea „Legalnego Polexitu”

Pierwsza zmiana:

Reforma polskiego sądownictwa w 2019 r. była „nielegalna, narusza niezawisłość sędziów i jest sprzeczna z praworządnością Unii Europejskiej (UE)” – orzekł 5 grudnia Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Czerwiec. . Chociaż nie robi tego po raz pierwszy. Już w lipcu 2021 roku nakazał krajowi rozwiązanie prac komisji śledczej sędziów pod kątem ich orzeczeń, dlatego zrodził się pomysł utworzenia tzw. warszawskiego obozu wyjazdowego „poleexit”.

Rośnie napięcie między Polską a UE. 27-osobowy skład sędziowski uznał przeprowadzoną przez Polaków w 2019 roku reformę sądownictwa za niezgodną z prawem, co zdaniem Sądu Najwyższego zagraża niezawisłości sędziów.

Teraz Komisja Europejska będzie ścigać Polskę pod pretekstem zbadania wpływów Rosji w polskiej polityce, które mogłyby zostać wykorzystane do zastraszenia wrogów w oczach Brukseli.

W 2021 r. Trybunał Sprawiedliwości wydał już orzeczenie, ale Polska zignorowała to orzeczenie, a możliwość opuszczenia bloku była przez wielu dyskutowana w ramach tzw. „legalnego Polexidu” połączonego z „Brexitem” ze strony Wielkiej Brytanii.

To raczej niż decyzja sądu, jest to nowy rozdział w wojnie Polski z Brukselą od czasu dojścia do władzy prawicowej partii Prawo i Sprawiedliwość w 2015 roku.

Czy Polska opuści Unię Europejską i czy uszanuje orzeczenie sądu? Czy, jak obawia się Bruksela, doszło do łamania praworządności? Czy wolność i suwerenność są zagrożone, jak twierdzi Warszawa? Aby przeanalizować wszystkie te aspekty, rozmawialiśmy o:

-Marie-José Carrot, profesor na Uniwersytecie IE w Madrycie, Hiszpania.

-Armando García jest internacjonalistą na Narodowym Uniwersytecie Autonomicznym Meksyku i posiada tytuł magistra na Uniwersytecie Autonomicznym w Barcelonie.

READ  Cellnex rozwija się w Polsce dzięki kolejnej akwizycji: przejmuje firmę Remer, specjalistę w dziedzinie łączności wewnętrznej