20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Bitcoin: Czy krach na rynku BTC następuje po niedawnym ruchu „Jedwabnego Szlaku”?

Bitcoin: Czy krach na rynku BTC następuje po niedawnym ruchu „Jedwabnego Szlaku”?

  • W czerwcu ubiegłego roku rząd USA sprzedał ponad 9 000 nieuczciwie przejętych bitcoinów.
  • Bitcoin pozostawał stabilny w ciągu ostatnich 24 godzin na poziomie około 66 000 dolarów.

Rząd USA zwrócił uwagę rynku kryptowalut swoimi ruchami w łańcuchu 2 kwietnia.

Przemieszczanie skonfiskowanych bitcoinów

Według Verge portfel kontrolowany przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ) przesyłał 30,17 tys. bitcoinów o wartości około 2 miliardów dolarów w momencie pisania tego tekstu do nieznanego portfela. Punkt na łańcuchu

.

Z tego adresu pośredniego około 2000 bitcoinów o wartości 132 milionów dolarów zostało wysłanych na adres Coinbase Prime, a około 29,8 tysiąca bitcoinów o wartości 1,95 miliarda dolarów zostało wysłanych na inny adres, o którym mówi się, że również należy do rządu USA.

Co ciekawe, portfel, z którego wysłano te środki, zawierał bitcoiny skonfiskowane w ramach ataku na okrytą złą sławą sieć. Oto Jedwabny Szlak Od 2 do 21 listopada.

Dla ciekawskich Silk Road był czarnym rynkiem internetowym, który wykorzystywał anonimowość Bitcoina do rozliczania transakcji i ukrywania tożsamości użytkowników.

Chociaż operatora aresztowano w 2013 r., ciemna sieć wzbudziła szerokie zainteresowanie w 2021 r., kiedy amerykańskie agencje aresztowały Jamesa Chunga, osobę, która ukradła z rynku ponad 50 000 Bitcoinów.

Do dziś pozostaje to jeden z największych krachów kryptowalut w historii.

W szczególności rząd USA Sprzedany W czerwcu ubiegłego roku w sposób oszukańczy przejęto ponad 9 000 bitcoinów. Wartość sprzedaży w tamtym czasie wyniosła około 206 milionów dolarów.

Według KryptokwantRząd USA nadal posiada około 209 000 skonfiskowanych bitcoinów o wartości 14 miliardów dolarów.

Jaki może być powód?

Wzrosły spekulacje i dyskusje na temat najnowszego posunięcia. Do tego stopnia, że ​​jest uważany za wybitnego wpływowca w przestrzeni kryptograficznej rachunkowość Departament Sprawiedliwości przekazywał bitcoiny na przechowanie w Coinbase.


czyta Bitcoina [BTC] Przewidywanie cen

READ  Oddział Oxxo przez przypadek zamienił się w klub i przyciągnął klientów

2024-25


Pojawił się jednak element niepokoju, ponieważ wielu uczestników obawiało się, że składowisko odpadów jest nieuchronne.

Jednak obawy nie przełożyły się na zwiększoną presję sprzedażową na rynku, ponieważ według analizy AMBCrypto Bitcoin utrzymywał się na stabilnym poziomie przez ostatnie 24 godziny. CoinMarketCap Dane.

To jest maszynowe tłumaczenie naszej wersji angielskiej.