28 kwietnia, 2024

Argentyna przegrała z Polską i miała ciężki mecz z Paryżem w ramach zawodów przedolimpijskich

Gabriela Rosenbauma6 października 2023, 08:31Czytanie: 3 min.

Reprezentacja Argentyny, choć rozegrała swój najmocniejszy mecz na turnieju, przegrała z potężną Polską 3:1 (części 23-25, 25-23, 26-28 i 20-25) i nie miała praktycznie żadnych szans. Chiny zakwalifikowały się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. poprzez igrzyska przedolimpijskie.

Argentynie nie udało się pokonać Polski w przedolimpijskich zmaganiach, przegrywając trzy sety do jednego.Dziękuję @somosvoley_web

Po tej porażce Celeste y Blanca spadła na czwarte miejsce w grupie C, co jest bardzo zawstydzającą pozycją. Aby mieć szansę, będą musieli przeczekać porażkę Kanady, która zmierzy się z Belgią dziś o 23:00 (czasu argentyńskiego). Belgowie powinni jednak przegrać z Bułgarią, pozostawiając drużynie narodowej matematyczną szansę na zajęcie drugiego miejsca za Polską.

Zespół, który zdobył brązowy medal na Igrzyskach w Tokio, będzie miał inną drogę do awansu na kolejne igrzyska: miejsca rozdzielone na koniec VNL 2024 według światowego rankingu, w którym obecnie zajmuje szóste miejsce.

Pomimo porażki Argentyna zaprezentowała się znakomicie. To jednak nie wystarczyło w starciu z drużyną o sile mistrzów Europy. Albiceleste prowadzili w pierwszym secie 15-10, ale niszczycielski serwis Wilfredo Leona zmniejszył przewagę. Zmuszona do gry reprezentacja narodowa popełniła kilka błędów pod koniec tego rozdziału i przegrała po końcowym wyniku 25:23.

Czarne wystąpiły w drugim secie (5 punktów w tej kategorii), a dodatkowo większe znaczenie mieli środkowi obrońcy. Kukartsev wykonał kluczową „krywę”, a Balonsky, zastępując Visentina, wykończył go na prowadzenie: 25-23 i wszyscy zremisowali w jednym secie.

Z Martinezem i Palonskim na pozycji napastników oraz serią trafień z Limy, Argentyna podniosła się z 10-16 do 23 w trzeciej kwarcie. Jednak groźny Polak pozwolił Nikoli Grbicowi wyjść na prowadzenie 28:26.

Mendes ponownie przesunął stojak na początku czwartego seta: w pierwszym sekstecie zostawił Kukartseva, a Martineza zatrzymał na korcie. Król strzelców Leon z 23 punktami zaczął przechylać remis (13-16), a blok Kukartseva (15-20) zwiastował to, co miało nadejść.

READ  La Nación / Fabi Martínez pojechała już do Polski w poszukiwaniu korony Miss Supernational

Pomimo wszelkich kosztów, jakie ponosiła Argentyna, ubrana na czerwono drużyna pozostała niepokonana i wyprzedziła bladoniebieską i białą drużynę. Następny mecz Albiceleste odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 8:30 przeciwko lokalnej drużynie Chin, w ostatnim dniu przedolimpijskich mistrzostw w Xi’an. Mecz z Azjatami będzie transmitowany w stacjach ESPN i Star+.

Kolekcja

Argentyna:Luciano De Cecco (-), Bruno Lima (11), Agustin Loser (13), Nicolas Serba (6), Facundo Conte (8) i Luciano Vicentin (8). Libero: Santiago Danani. Zgłosili się: John Martinez (2), Matias Sanchez (-), Pablo Kukartsev (7) i Luciano Palonski (11). Trener: Marcelo Mendes.

Polska: Jakub Kochanowski (7), Norbert Huber (12), Łukasz Kaczmarek (14), Marcin Janusz (3), Wilfredo León (23) i Aleksander Śliwka (12). Libero: Paweł Satorski. Zgłosili: Tomasz Fornal (-), Kamil Semeniuk (-) i Bartłomiej Boladz (-). Trener: Nikola Grafic.