2 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Anty-Teslowy Model S Volkswagena będzie miał sportową wersję GTX i to jest jego pierwsza zapowiedź

Gama samochodów elektrycznych Volkswagena jest gorąca i nigdy nie przestaje pojawiać się w wiadomościach. Jeśli zaledwie kilka tygodni temu odkryliśmy nowego Volkswagena ID 7 jako bezpośrednią odpowiedź na Teslę Model S, dzisiaj Wprowadzenie na rynek wariantu ID.7 GTX, który ma na celu pokazanie sportowej strony tego elektrycznego sedana. Postępując zgodnie z krokami ID.4 i ID.5, ID.7 GTX aspiruje do miana najbardziej sportowego i najmocniejszego pojazdu elektrycznego marki.

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że ID.7, przynajmniej na początku swojej premiery, był oferowany tylko z dwiema wersjami o nazwie Pro i Pro S, z których obie mają ten sam schemat układu napędowego z silnikiem elektrycznym o mocy 286 KM i 550 Napęd na tylne koła Nm. Różnice dotyczyły akumulatora, który w wersji Pro miał pojemność 77 kWh, a w wersji Pro 85 kWh. Autonomia tych wersji wynosi odpowiednio 615 i 700 km.

Nowa wersja GTX będzie opierać się na tym technicznym podejściu, aby zwiększyć wydajność i korzyści. Aby to osiągnąć, pierwszą rzeczą, którą zrobi Volkswagen, będzie dodanie Drugi silnik elektryczny jest wyłącznie odpowiedzialny za przednie koła i jest w stanie podnieść moc do wartości w otoczeniu 350 CV. Ze swojej strony wydaje się, że bateria jest nadal nienaruszona, opierając się na baterii o większej pojemności (85 kWh), ale zmniejszając jej autonomię ze względu na zwiększone wymagania dotyczące wydajności, których wymaga ta wersja GTX.

Estetycznie, jak sugeruje to pierwsze oficjalne zdjęcie opublikowane przez Volkswagena w formie mozaiki, ID.7 GTX będzie wyświetlać bardziej sportowy, bardziej charakterystyczny wizerunek. Spowoduje to zastosowanie przyciemnionych świateł LED, wymianę chromowanych elementów zewnętrznych na błyszczące czarne wykończenia, wyprofilowane koła oraz zastosowanie nowych zderzaków o bardziej agresywnej estetyce.

Wprowadzenie Volkswagena ID.7 GTX planowane jest na koniec lataDlatego jego pojawienie się na rynku nastąpi pod koniec roku lub na początku 2024 roku.

READ  Jak używać folii aluminiowej do usuwania tłuszczu przyklejonego do dna patelni