14 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

HyperloopTT zawiera umowę na stworzenie prototypu transportu – El Financiero

HyperloopTT zawiera umowę na stworzenie prototypu transportu – El Financiero

Technologie transportowe HyperloopStartup próbujący zbudować szybki system transportowy, o którym Elon Musk marzył od lat, wygrał przetarg na budowę prototypu w północnych Włoszech.

Udzielając koncesji na autostrady weneckie, regionalny operator autostrad znany jako CAV hiperpętla i jego partnerzy trzyczęściową ofertę w wysokości 800 milionów euro (868 milionów dolarów), która może ostatecznie doprowadzić do Hyperloop na przynajmniej części 40-kilometrowej trasy z Padwy do Wenecji, powiedział TT Hyperloop.

Transakcja Hyperloop TT może wnieść nową energię do technologii i firmy, w której ostatnio entuzjazm opadł. Założona w 2013 roku i z dwiema siedzibami głównymi w Los Angeles i Tuluzie we Francji, firma HyperloopTT zmierzała w zeszłym roku do głośnej fuzji z firmą wystawiającą czeki in blanco prowadzoną przez byłych dyrektorów Walta Disneya. Jednak ogólna lista Upadł w lutym

Do teraz , Koncepcja super autostrady 760 mil na godzinęktóre przyciągnęło wielu przedsiębiorców do realizacji wizji Muska, nie zyskało dużego rozgłosu. Boring Co. Firma transportowa oparta na rurach zbudowała i obsługiwała kilka krótkich tuneli pod częściami Las Vegas, a ostatnio uzyskała zgodę hrabstwa na więcej.


Projekt wykorzystuje samochody Tesli do transportu ludzi, co czyni go znacznie mniejszym niż Pierwotnym marzeniem miliardera było posiadanie rur próżniowych zawierających kapsuły, które poruszałyby się między miastami z prędkością samolotów Strumień. Inna firma, Hyperloop One, zrezygnowała z podróży pasażerskich w zeszłym roku, chociaż twierdziła, że ​​nadal realizuje swoje plany żeglugowe. Niektóre inne projekty Hyperloop są w fazie koncepcji w Europie, w tym w Szwajcarii i Holandii.

Włoski projekt Hyperloop TT zaczyna się od niewielkiego kosztu studium wykonalności wynoszącego 4 miliony euro i ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Jeśli to się powiedzie, rozpocznie się faza projektowania o wartości 46 milionów euro. Ostatnim etapem jest wykonanie prototypu o wartości 750 mln euro i przeprowadzenie testów terenowych wzdłuż części toru, z dokładną długością określoną na wcześniejszych etapach. Rzecznik hiperpętla Powiedziała, że ​​CAV ma pierwszeństwo wzdłuż swoich dróg, na których można zbudować prototyp.

READ  Pod względem finansowym, jaki jest najlepszy zakup?: „Puszka, butelka czy płodność”.

Istnieje również aktywność wokół europejskich hyperloopów, po tym jak kilka firm utworzyło stowarzyszenie Hyperloop z siedzibą w Brukseli w celu promowania projektów i współpracy z organami regulacyjnymi. Największa partia znajduje się obecnie w Chinach, gdzie w zeszłym roku badacze testowali pociąg Hyperloop na 2-kilometrowym torze w prowincji Shanxi. Media rządowe. W zeszłym miesiącu media państwowe poinformowały, że Chińska Akademia Inżynierii, która doradza rządowi, wybrała A Trasa między nadmorskimi miastami Szanghaj i Hangzhou jako najlepsze miejsce dla Pierwsza w Chinach hiperpętla między miastami.